Siaubingas įvykis, pasiglemžęs mamos ir dukros gyvybes, kelia klausimų: kodėl reikėjo tiek ilgai laukti medikų?

Siaubinga nelaimė ilgąjį Joninių savaitgalį Klaipėdos rajone pareikalavo 25-erių mamos ir jos 4-erių metų dukros gyvybių. Neblaivaus vyriškio vairuojamas automobilis neasfaltuotame kelyje rėžėsi į šalia tvenkinio stovėjusį medį ir versdamasis atsidūrė vandenyje. Į nelaimės vietą atbėgę netoliese vykusio renginio dalyviai dalijasi gelbėjimo operacijos liudijimais ir pasakoja, kad atvykstančios medikų pagalbos teko laukti itin ilgai.

Lemtingą naktį poilsiavietėje šalia Misgirių kaimo Klaipėdos rajone vyko išskirtinių automobilių festivalis. Iš jo apie 1 val. 20 min. sugalvojęs išsivežti savo šeimą, 26-erių vyriškis žvyrkelio posūkyje nesuvaldė automobilio, trenkėsi į medį ir apvirto į šalia esantį tvenkinį.

Liudininkų užfiksuotose nuotraukose – šalia tvenkinio besimėtančios automobilio detalės, rodančios, kad smūgis buvo stiprus.

Kaip pasakoja tragišką nelaimę matęs Stasys, eismo įvykį sukėlęs vairuotojas pats išlindo iš automobilio ir atsiyrė į krantą.

„Mačiau, mašina stovėjo aukštyn ratais apvirtusi vandenyje. Ratai kyšojo ir dar šviesos degė. Ir palink vyriškis vienas ir šaukė, kad čia mano šeima, viduje yra vaikas ir žmona“, – sako jis.

Gelbėti vandenyje apvirtusiame automobilyje įstrigusios moters ir jos dukros subėgo daug renginio dalyvių. Kol vieni kvietė pagalbą, kiti patys šoko į tvenkinį ir plikomis rankomis atvertė automobilį. Per liuką ištraukę kūnus partempė į krantą ir bandė gaivinti, tačiau nesėkmingai – gyvybės jau buvo užgesusios.

Stasio pasakojimu, atvykstančios priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos pareigūnų laukti neužtruko, tačiau greitosios medicinos pagalbos reikėjo laukti 40-50 min.

„Pirma atvažiavo gaisrinė ir pradėjo gaivinti, paskui policija, o greitoji atvažiavo iš viso jau… Kai atvažiavo greitoji, pasakė, viskas jau nebevarkit, viskas, konstatavo mirtį“, – nurodo Stasys.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Andromeda Grauslienė naujienų portalui tv3.lt patvirtina, kad pareigūnai į įvykio vietą atvyko per 24 min. nuo gauto pranešimo apie nelaimę.

Policininkai patikrino ir 26-erių vairuotojo blaivumą. Pirmu bandymu jis įpūtė kiek mažiau, o štai antru net dvi su puse promilės. Tai rodo, kad vyriškis tik girtėjo. Pareigūnai savo šeimą galimai pražudžiusį girtą vyrą uždarė į areštinę. Jam gresia aštuoneri metai kalėjimo.

Kodėl atvykstančių medikų reikėjo laukti taip ilgai?

Ramybės klausimas, kodėl medikų prireikė laukti taip ilgai, neduoda ir žuvusiosios artimiesiems. Mirusiosios moters sesuo feisbuke svarsto, kodėl šalia nelaimės vietos vykusio festivalio nebudėjo nei policininkai, nei greitoji pagalba.

Naujienų portalui tv3.lt patvirtinti informacijos, per kiek laiko nuo iškvietimo į nelaimės vietą atvyko medikai patvirtinti negalėjo – vyksta tyrimas detalėms atskleisti.

Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis pasakoja, kad šio įvykio eiga paliko daug neatsakytų klausimų.

„Taip, įvykis yra skausmingas, mes tokius įvykius visuomet audituojame. Šiuo metu taip pat yra sudaryta komisija, kuri audituoja tą įvykį, nes paslaugą teikė trys įstaigos: iškvietimą priėmė bendrasis pagalbos centras, kuris priėmę šį iškvietimą perdavė mums, o mes priėmę iš jų perdavėme Gargždų greitosios medicinos pagalbos brigadoms, kurios buvo arčiausiai įvykio. Tad čia yra trys grandys. Ir šiandien pasakyti, kuri per kiek laiko sureagavo ir per kiek laiko galėjo greitoji atvykti, aš tikrai negaliu, nes vyksta tyrimas. Medžiagos yra tikrai labai daug, kadangi viskas fiksuojama mūsų informacinėje sistemoje. Komisija dabar nagrinėja minutėmis, kaip, kas ir kur įvyko“, – nurodo R. Juodviršis.

Tiksli informacija, per kiek laiko nuo pagalbos skambučio greituoju pagalbos telefonu į nelaimės vietą, galėtų paaiškėti tik kitos savaitės viduryje.

„Daug klaustukų yra. Ir klaustukų yra kiekvienos grandies darbe. Taip, kad šiandien negalime pasakyti nei kas, nei kaip, nei kodėl, nei ar iš tikrųjų greitoji tiek laiko važiavo. Jei iš tikrųjų tiek galėjo važiuoti, turime išsiaiškinti, kokios to priežastys. Mes audituojame, tiriame šį įvykį“, – nurodė jis.

Susisiekėme ir su automobilių festivalį organizavusiu Simu Paulausku. Jis situacijos komentuoti nepanoro, tik patvirtino, kad įvykis niekuo nesusijęs.

„Aš neteiksiu jokio informacijos be tyrimo, nes nenoriu, kad tai būtų siejama su festivaliu. Tai nėra susiję“, – pabrėžė jis, nurodydamas, kad nei medikai, nei pareigūnai renginyje nebudėjo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer