Viename Baltarusijos mieste pastebėta neįprasta veikla: turtuoliai pradėjo evakuotis

Baltarusijos Mozyriaus miestas, esantis netoli sienos su Ukraina, tikriausiai ruošiasi galimam baltarusių karių įsitraukimui į karą, rašo UNIAN.

Apie tai, anot naujienų agentūros, pirmiausia pranešė „Kanal 24“, remdamasis šaltiniais Ukrainos specialiosiose tarnybose. Teigiama, kad mieste pastebėta neįprasta veikla: dieną prieš tai ginkluoti žmonės įžengė į vietos naftos perdirbimo gamyklos teritoriją. Vėliau iš gamyklos teritorijos pradėtas aktyviai išvežti kuras.

„Visiškai įmanoma, kad tokias priemones lemia Baltarusijos vadovybės baimė likti be degalų, jei nukentėtų įmonė. Tikroji evakuacija iš Mozyriaus prasidėjo po birželio 20 d. Turtingi asmenys pradėjo organizuoti savo šeimų evakuaciją į užsienį arba į Baltarusijos šiaurę. Tuo pačiu metu jie pasirūpino, kad būtų išimti jų pačių vertingi daiktai ir papuošalai“, – pranešė kanalas.

Šiuo metu naftos perdirbimo gamyklą saugo teisėsaugos pareigūnai. Nepranešama, iš kur tiksliai išvežami degalai.

„Tokios priemonės saugumo tarnybose siejamos ne tik su galimu Baltarusijos karu, bet ir su tuo, kad vietos elitas tai supranta. Visi žino, kad tiesioginės agresijos atveju Ukraina gali akimirksniu atsisakyti savo pozicijos nesudaryti smūgių kariniams objektams visiškai nedraugiškoje kaimyninėje respublikoje.

Tai reiškia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos galės smogti naftos perdirbimo gamyklai, amunicijos sandėliams, aerodromams ir kitoms vietoms, kurios bus pasiekiamos turima ginkluote“, – sakoma pranešime.

Birželio 21 d. Ukrainos Gynybos ministerija pranešė, kad nemato jokių Baltarusijos kariuomenės pasirengimo Ukrainos puolimui požymių.

Anksčiau autoritarinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka grasino Ukrainai, žadėjo imtis atsakomųjų veiksmų, jei bus peržengta „raudonoji linija“ arba bus smogta Mozyriaus naftos perdirbimo gamyklai.

Nuo birželio 22 d. iki liepos 1 d. Gomelio srityje vyks pratybos.

A. Lukašenka yra ištikimas Vladimiro Putino bendražygis, rusų kariai jau naudojosi Baltarusijos teritorija smūgiams Ukrainai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer