Rusijos atsakas į sankcijas? „Nord Stream“ dujotiekis bus uždaromas „planiniams remonto darbams“

„Nord Stream AG“ pranešime spaudai skelbia, kad „planinio kasmetinio remonto metu liepos 11-21 dienomis bus stabdomos abi dujotiekio atšakos“. Anksčiau „Gazprom“ 60 proc. sumažino dujų tiekimą, teisindamiesi dėl sankcijų kylančiais sunkumais remontuojant įrangą.

Bendrovės atstovų teigimu, šis sprendimas buvo iš anksto suderintas su visais partneriais.

„Nuo 2022 m. liepos 11 d. iki liepos 21 d. „Nord Stream AG“ laikinai išjungs abi „Nord Stream“ dujotiekio atšakas, kad atliktų planinius priežiūros darbus, įskaitant mechaninių komponentų ir automatikos sistemų bandymus, kad būtų užtikrintas efektyvus, saugus ir patikimas dujotiekio veikimas“, – cituojamas pranešima „Kommersant“.

Birželį „Gazprom“ dujų tiekimą „Nord Stream“ dujotiekiu sumažino 60 proc., tai paaiškindama dėl sankcijų kylančiais sunkumais remontuojant įrangą. Vokietijoje tuomet buvo paskelbtas priešpaskutinis, neatidėliotinas dujų ir energijos krizės plano lygis. Vokietijos valdžia baiminasi, kad jei tiekimas liepos mėnesį nesugrįš į buvusį lygį, energijos kainos šalyje išaugs tris kartus, taip pat sustos nemažai pramonės šakų.

„Financial Times“ teigimu, Vokietijos valdžia baiminasi, kad „Gazprom“ visiškai nutrauks tiekimą per „Nord Stream“. „Spiegel“ taip pat skelbė, kad Vokietija gali nacionalizuoti Vokietijos „Nord Stream 2“ atkarpą. Leidinys „Bild“, remdamasis Bavarijos verslo asociacijos tyrimu, pranešė, kad dėl dujų tiekimo iš Rusijos nutraukimo Vokietija neteks 12,5% BVP ir 5,6 mln. darbo vietų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer