Rusijos raketos naktį smogė vaikų reabilitacijos centrui: žuvo vienas darbuotojas

Penktadienį naktį Rusijos raketų apgadintas poilsio centras Odesos srityje priklauso Moldovai, rašo UNIAN. Aiškėja, kad tai yra vaikų reabilitacijos centras, atakos metu žuvo vienas centro darbuotojas.

Apie tai „Facebook“ paskelbė Moldovos sveikatos apsaugos ministrė Alla Nemerenko. Pasak jos, vienas centro darbuotojas žuvo, o dar penki buvo sužeisti.

Centras buvo skirtas sunkiomis ligomis sergančių Moldovos vaikų reabilitacijai. Jo veikla laikinai buvo sustabdyta dėl koronaviruso pandemijos, tačiau rusų atakos metu centre buvo darbuotojų.

„Pats centras nuo apšaudymo rimtai nenukentėjo, išdaužyti tik katilinės langai. Tačiau su apgailestavimu mums buvo pranešta, kad penki centro darbuotojai buvo sužeisti ir vienas žuvo. Visi jie gyveno nuo apšaudymo nukentėjusiame pastate“, – rašė ministrė.

Rusija naktį paleido raketas į Odesą

Rusijai penktadienio naktį trimis raketomis atakavus Odesos srities civilių pastatus Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius pareiškė, kad į tai bus atsakyta.

„Trys X-22 (tos pačios raketos, kurio pataikė į Kremenčuką) į gyvenamuosius namus ir poilsio bazes Dniestro Bilhorodo rajone Odesos srityje. Pirminiais vietos valdžios duomenimis – šiuo metu (suskaičiuojama) 18 žuvusiųjų (įskaitant du vaikus), 30 sužeistųjų. Su kokiais nuopi***** mums tenka kariauti, vis dėlto. Na tai laukite atsakomojo pasveikinimo, nuopi***. Ir ilgai laukti neteks“, – pareiškė jis.

Penktadienį popiet pranešta, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 21. Skelbiama, kad 16 žuvusiųjų buvo rasti gyvenamajame name, o dar keturi kūnai buvo aptikti poilsio centre. Kol kas nepateikiama informacijos, kur buvo rastas dar vienas kūnas. Vienas iš žuvusiųjų – 12 m. amžiaus vaikas.

Dar bent 38 žmonės buvo sužeisti, teigia Valstybinė pagalbos tarnyba. Visi sužeistieji pateko į ligoninę.

Ukrainos teisėsaugininkai pradėjo baudžiamąją bylą dėl karo įstatymų ir papročių pažeidimo bei tyčinio nužudymo.

Teritorijoje, į kurią smogta, nėra karinių objektų.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas neseniai pateko į rusų rankas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer