Prabilo tragiškai mirusios 14-metės laidotuvėse dalyvavusi mokyklos vadovė: kraupsta nuo tokio žmonių elgesio

Pasklidus žiniai, kad tragiškai mirusios 14-metės laidotuvėse nedalyvavo velionės bendraklasiai, o mokyklos vadovybė, anot laidotuvėse dalyvavusios moters, netinkamai išlydėjo mirusią merginą, mokyklos direktorė paaiškino situaciją.

Po to, kai socialiniuose tinkluose išplito pranešimas, kad nė vienas mokyklos mokinys nepasirodė laidotuvėse, ir dėl to kilo didžiulis pasipiktinimas, naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Alytaus Dzūkijos mokyklos direktore Vilija Sušinskiene.

Ji patvirtino, kad mokyklos administracija bei mokytojai į laidotuves vyko, o mokiniai dalyvavo šermenyse.

„Vaikai irgi labai jautriai išgyvena, todėl į laidotuves nėjo, tėvai priėmė tokį sprendimą. O į pačias laidotuves vykau aš, klasės auklėtoja, dar vienas mokytojas, buvome iki galo, pareiškėme užuojautą mamai. Po laidotuvių taip pat su ja pakalbėjome ir viskas.

Mokyklos darbuotojai, mokytojai, tėvai prisidėjo ir pinigine parama, per šermenis nunešėme. Mes viską padarėme taip, kaip jautėme, taip, kaip ir visais kitais atvejais darome“, – sakė V. Sušinskienė

Ji pridūrė, kad socialiniuose tinkluose pasirodęs įrašas – eilinis šmeižtas.

„Yra vienas asmuo, kuris taip daro, šmeižia. Tikrai į šermenis ėjo visa klasė ir bendruomenė, daug mokytojų ir mišiose dalyvavo“, – tvirtino mokyklos direktorė.

Pasirodė įrašas, kuriame tvirtinama, kad nė vieno bendraklasio laidotuvėse nebuvo

Ketvirtadienį Alytuje įvyko tragiškai Alytuje mirusios 14-metės laidotuvės. Socialiniame tinkle išplatintas įrašas, kad laidotuvėse nepasirodė nė vienas bendraklasis. 

„Šiandien išlydėjome Agotą į paskutinę kelionę…

Iš mokyklos, kurią ji lankė, nepasirodė nė vienas mokinys…

Ačiū klasiokams, visiems kitiems ją pažinojusiems, ir mokyklos vadovybei už tokį ypatingą mergaitės pagerbimą…

Tikrai nekyla klausimų, kodėl ji pirmadienio rytą ir nenuėjo į tokią šiltą ir draugišką aplinką…“ – rašo moteris, dalyvavusi laidotuvėse, socialiniame tinkle „Facebook“. 

14-metės mirtis sukrėtė bendruomenę: mergina mokėsi gerai, turėjo draugų

Alytaus mieste nuo Baltosios rožės tilto nušokus 14 metų mergaitei, institucijos ieško tokio elgesio priežasčių, o policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, kuris numato atsakomybę dėl privedimo nusižudyti. Tačiau tai įprasta tyrimo praktika, kai ranką prieš save pakelia nepilnametis asmuo.  

„Kaip tik buvome susitikime savivaldybėje ir policija mus patikino, kad tai normali procedūra, kai paauglys, nepilnametis miršta tokiomis neaiškiomis aplinkybėmis. Jie turi ištirti visas situacijas, jie nuramino, kad tai normali procedūra, visada taip vyksta“, – antradienį naujienų portalui tv3.lt pasakojo Alytaus Dzūkijos mokyklos direktorė V. Sušinskienė.

Mokyklos vadovė pasakojo, kad mergaitė labai gerai mokėsi, dalyvavo įvairiose olimpiadose, turėjo draugų, todėl visa bendruomenė yra šokiruota ir labai gaili tiek mergaitės, tiek jos šeimos. 

„Mergina nebuvo jokiuose sąrašuose, jokiose rizikos grupėse, niekur nebuvo. Mokėsi labai gerai, dalyvavo olimpiadose, konkursuose. Toks įvykis labai mums skaudus visiems. Užuojauta šeimai didžiulė“, – teigė pašnekovė. 

„Turėjo draugų ir labai artimų draugų turėjo…“, – pridūrė V. Sušinskienė. 

Šeima niekada nebuvo patekusi į mokyklos, vaiko teisių ar kitų institucijų radarą, vaikais šeimoje buvo rūpinamasi. 

Neoficialiomis žiniomis, savaitgalį vyko klasės ekskursija, bet nėra duomenų, kad ten būtų įvykęs koks nors incidentas. 

„Tyrimo metu policija išsiaiškins. Bet iki manęs jokia informacija neatėjo, namo grįžo visi sveiki. Nežinau. Žinote, nebūtinai viskas matoma, kas galėjo būti“, – teigė V. Sušinskienė. 

Ekspertai teigia, kad savižudybę dažnai lemia ne vienas veiksnys, o įvairių veiksnių visuma. Paprastai krizės sąlygomis įsivyrauja tunelinis mąstymas, žmogus siekia nutraukti kančią ir tą akimirką nemato jokių išeičių. 

Primename, kad apie Alytaus mieste dingusią mergaitę pranešta pirmadienį, o po pietų Punios apylinkėse jau rastas ir mergaitės kūnas. Moksleivės mama priešpiet pranešė, kad jos dukra išėjo į mokyklą, bet ten nenuėjo, todėl moteris kreipėsi į policiją. 

Policija peržiūrėjo vaizdo kamerų, įrengtų mieste, fiksuotus vaizdus ir paaiškėjo, kad nepilnametė ėjo link Dainų slėnio.

„Peržiūrėtos ten įrengtų vaizdo kamerų medžiaga, kur užfiksuota, kaip nuo tilto nukrenta žmogus“, – pasakojo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičienė.

www.tv3.lt

Site Footer