Prakalbo apie Kaune paliktą naujagimį: langelyje rado su 2 daiktais

Antradienio rytą Lietuvą apskriejo žinia, kad Kaune, ligoninėje esančiame gyvybės langelyje, pirmadienį buvo rastas paliktas 10 parų naujagimis. LSMU Kauno ligoninės vyriausioji komunikacijos specialistė Jūratė Kuzmickaitė tv3.lt naujienų portalui pranešė, kad rasto kūdikio būklė yra stabili, šiuo metu jis yra slaugomas naujagimių palatoje.

Pranešama, kad pirmadienį Miško gatvėje esančioje ligoninėje rastas paliktas birželio 17 dieną gimęs vyriškos lyties naujagimis. Miško gatvėje yra įsikūrę Respublikinės Kauno ligoninės akušerijos ginekologijos klinika Krikščioniškieji gimdymo namai.

Berniuko būklė stabili

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės vyriausioji komunikacijos specialistė Jūratė Kuzmickaitė tv3.lt naujienų portalui pasakojo, kad ligoninėje esančiame gyvybės langelyje paliktą naujagimį pirmadienį, 14 val. 25 min. pastebėjo budinti gydytoja.

„Birželio 27 dieną, 14 val. 25 min. buvo paliktas vyriškos lyties naujagimis. Medikų teigimu, rastas naujagimis sąmoningas, patenkinamos būklės. Jo svoris 3560 gramų. Ant naujagimio kairės rankutės buvo prisegtas „pasiukas“ su užrašu: „Vyriška lytis, 2022-06-17, 5 val. 17 min.

Naujagimis buvo aprengtas pilkos spalvos kombinezonu, pilkai margomis kelnytėmis ir tokios pačios spalvos švarkeliu. Jis taip pat buvo apautas baltomis vilnonėmis kojinaitėmis. Prie naujagimio buvo palikta baltos spalvos kepurė ir sauskelnių pakuotė“, – sakė J. Kuzmickaitė.

Pasak moters, naujagimį radusi budinti darbuotoja iškvietė policijos pareigūnus, kurie atvykę atliko reikiamas procedūras, informavo Vaiko apsaugos tarnybą.

„Šiuo metu vaikas slaugomas naujagimių palatėlėje“, – pridūrė LSMU Kauno ligoninės vyriausioji komunikacijos specialistė.

Kol kas niekas dėl palikto kūdikio į ligoninės administraciją nesikreipė. Surinkta medžiaga pagal Baudžiamojo kodekso 163 straipsnį, numatantį atsakomybę už piktnaudžiavimą tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis.

„Gyvybės langelis“

2009 metų lapkričio mėnesį Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose atidarytas pirmasis Lietuvoje „Gyvybės langelis“. Tai speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis pati mama.

Šiuo metu Gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Jonavoje, Alytuje.

Birželį Vilniuje, Žolyno gatvėje esančiame gyvybės langelyje, buvo rastas paliktas 2–3 parų vyriškos lyties naujagimis.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer