Priežastys, kodėl naudinga namuose laikyti katę (VIDEO)

Ar žinojote, kad katės laikymas namuose ypač naudingas?

Katės sumažina riziką susirgti širdies ligomis

Katės gali sumažinti jūsų streso lygį ir riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis: mažesnė tikimybė, kad žmonės, kurie laiko kates, patirs širdies smūgį.

Katės padeda vaikams, sergantiems autizmu

Misūrio universiteto dėstytojai išsiaiškino, kad autizmu sergančių vaikų bendravimas pagerėjo, kai namuose gyvena katė. Tyrime dalyvavusių pusė šeimų augina šiuos gyvūnus – tėvai patvirtino, kad jų vaikai, sergantys autizmu, yra ypač prisirišę prie pūkuotų augintinių.

Murkimas padeda gyti kaulams, sausgyslėms ir raumenims

Katės murkimas rodo ne tik tai, kad jos jaučiasi laimingos – tai susiję ir su terapiniu žmogaus kaulų ir raumenų gydymu: kačių murkimas teigiamai veikia sąnarių gijimą po patirtų traumų.

Mažesnė tikimybė, kad vaikams atsiras infekcijos, kvėpavimo problemos ar alergijos

Pasirodo, kad katės gali padėti vaikams kovojant su uždegimais. Tyrimas parodė, kad jei pirmaisiais kūdikio metais kartu gyvena ir katė, tai gali sustiprinti vaiko imuninę sistemą ir užkirsti kelią kvėpavimo ligoms. Be to,tyrimas atskleidė, kad švara ne visada yra geriausia. Vaikas, susiduriantis su kačių alergenais, rečiau tampa kam nors alergiškas.

Katės turi teigiamą poveikį žmogaus protinei sveikatai

Buvo atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 600 žmonių, turinčių protinių sutrikimų. 87 proc. kačių šeimininkų patvirtino, kad jų augintiniai turi teigiamą poveikį jų savijautai. O 76 proc. teigė, kad kačių dėka jie lengviau susidoroja su stresu.

Vaizdo klipų apie kates žiūrėjimas taip pat naudingas žmogui

Indianos universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad vaizdo klipų apie kates peržiūros padidina žmogaus energiją bei teigiamas emocijas, o neigiamas kaip tik sumažina. Viena tyrime dalyvavusi profesoriaus asistentė Jessica Myrick teigė, jog vaizdo klipų apie kates žiūrėjimas gali atrodyti labai nereikšmingas moksliniams tyrimams, tačiau tokie klipai šiomis dienomis bene patys populiariausi.

patarimupasaulis.lt

Site Footer