Vyriausybė svarstys opozicijos pataisas dėl pasitraukimo iš pensijų kaupimo

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar pritarti Seimo „valstiečių“ frakcijos atstovės Ligitos Girskienės siūlymui leisti žmonėms bet kada pasitraukti iš antros pakopos pensijų kaupimo ir atgauti jų sumokėtas įmokas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nepritarti parlamentarės inicijuotoms Pensijų kaupimo įstatymo pataisoms, kurioms kovą Seimas pritarė po pateikimo.

Ministerijos teigimu, pritarus pakeitimams, iš pensijų fondų būtų galima pasitraukti be jokių išskirtinių aplinkybių, todėl pensijų sistema neveiktų darniai, sumažėtų jos stabilumas, nebūtų užtikrinamos pakankamos kaupiančiųjų pajamos senatvėje.

„Be to, dėl iš pensijų kaupimo planuojančių pasitraukti dalyvių skaičiaus neprognozuojamumo mažėtų ilgalaikių Pensijų anuitetų fondo pinigų srautų prognozavimo tikslumas bei investicinė grąža visiems pensijų kaupimo dalyviams, (…) kiltų rizika pačiam Pensijų anuitetų fondo tvarumui ir efektyvumui“, – rašoma Vyriausybės išvados Seimui projekte.

L. Girskienės pataisos numato, kad nuo 2025 metų liepos žmonėms bet kuriuo metu būtų leista atsisakyti dalyvauti antros pakopos pensijų fonduose ir atgauti sumokėtas įmokas, jie nebūtų įtraukti į kaupimą, jei „Sodrai“ pateiktų tokį prašymą.

Žmogaus sumokėtos pensijų įmokos ne vėliau kaip per 30 dienų būtų grąžinamos fondo dalyviui, o valstybės biudžeto lėšos – „Sodrai“.

Konstituciniam Teismui kovo pradžioje paskelbus, kad turi būti numatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu rengia jas numatančias pataisas.

Pasak ministerijos, pakeitimais taip pat bus siūloma nustatyti palankesnes įtraukimo į pensijų kaupimą sąlygas bei galimybes pasirinkti pensijų išmokos rūšį.

www.tv3.lt

Site Footer