Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Paleckio asociacijos ir jo šutvės

Prokuratūra pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl Algirdo Paleckio įsteigtos asociacijos ir jo sėbrų važinėjančių į Rusiją ir pas Lukašenką. Generalinė prokuratūra tiria ar „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ neveikė prieš Lietuvos respubliką: pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

Kauno apygardos prokuratūra aiškinasi, kaip Kauno tardymo izoliatoriuje sėdintis Algirdas Paleckis galėjo pasirašyti asociacijos steigimo dokumentus elektroniniu parašu.

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“, įtariama, kad su šia asociacija susiję asmenys veikė prieš Lietuvą. Praėjusią savaitę šios asociacijos atstovai lankėsi Rusijoje, susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais.

Erika Švenčionienė kėlė abejones dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino Lietuvos valdančiuosius darant ekonominę žalą ir piliečių bauginimu dėl galimo Rusijos įsiveržimo. Prokuroras Martynas Jovaiša sako, kad yra ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos respubliką.

„Na, matyt, šiai dienai dar būtų per anksti konstatuoti, kad tokia nusikalstama veika buvo padaryta, bet analizuodami visą prokuratūroje turimą informaciją, gautą iš kitų institucijų, taip pat iš viešosios erdvės prieinamą, nustatėme, kad šiuo metu turima informacija labiausiai atitinka būtent šios nusikalstamos veikos požymius ir pradėjome ikiteisminį tyrimą pagal šią nusikalstamą veiką“, – teigia M. Jovaiša.

Įtarimai šioje byloje kol kas nėra niekam pareikšti. Prokuratūra kol kas nekomentuoja, kokius asmenis ir kada ketina apklausti, tačiau neslepia, kad vienas pirmųjų apklausiamas veikiausiai bus šiuo metu kalintis Algirdas Paleckis.

„Ikiteisminio tyrimo pagrindinis subjektas bus „Geros kaimynystės forumo“ veikla, galbūt šios asociacijos narių ir galbūt kitų asmenų, susijusių su šios asociacijos veikla veiksmai tiek Lietuvos respublikoje, tiek užsienio valstybėse, apie kuriuos čia dabar viešoje erdvėje yra žinoma. Matyt pagrindinės tyrimo kryptys būtų šios“, – sako M. Jovaiša.

Valstybės saugumo departamento vadovas sako, kad asociacija ir priešiškų valstybių propagandininkai bando sudaryti klaidingą įspūdį, kad nepatenkintųjų Lietuvos valstybės kryptimi yra dauguma.

„Žmonės, važinėjantys į priešiškas valstybes, be jokios abejonės, ir kalbėdami apie tai, kritikuodami Lietuvos kelią, Lietuvos veiksmus, be įgaliojimų kažkokių tai važinėjantys ir kalbantys apie kažkokią tai taiką su tomis valstybėmis, pataikaujantys rėžimams, Valstybės saugumo departamento nuomone, jie kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, nes einama prieš daugumos žmonių nuomonę, mūsų nuostatas, demokratines savybes“, – kalba VSD direktorius Darius Jauniškis.

Algirdo Paleckio bendražygiai ne kartą lankėsi ir Baltarusijoje, kur liaupsino diktatorių ir niekino Lietuvos valdžią.

„Rusijos propaganda, o dabar ir Baltarusijos propaganda šiuo metu labai plačiai išnaudoja tokių asmenų važinėjimą, tiesiog tai yra pateikiama kaip kita nuomonė, kaip alternatyva, pažiūrėkite, ne visi ten tokie, yra žmonių, kurie prispausti ir blogai gyvenantys, nepatenkinti Lietuvos valdžia ir Lietuvos kryptimi“, – tvirtina D. Jauniškis.

O Kauno apygardos prokuratūra atnaujino tyrimą dėl asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ steigimo. Už šnipinėjimą nuteistas Algirdas Paleckis šiuo metu kali, tačiau steigimo dokumentai pasirašyti jo elektroniniu parašu. Dokumentų pasirašyti kalėdamas jis negalėjo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer