Stoltenbergas: visas aljansas sureaguos, jeigu Rusija užpuls NATO šalį

NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo teigimu, karas Ukrainoje yra pats pavojingiausias momentas Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo, o Rusijai negalima leisti laimėti.

Siekiant neleisti Maskvai pasiekti pergalę, NATO ir aljanso šalys turės padėti Ukrainai ginkluote ir suteikti kitos pagalbos dar ilgą laiką, pažymėjo jis. „Tai yra mūsų pačių interesas, kad tokio tipo agresyvi politika nesibaigtų sėkme“, – paaiškino buvęs Norvegijos premjeras.

Jis taip pat perspėjo, kad karas Ukrainoje gali būti ne pati didžiausia NATO problema, turėdamas omenyje galimą NATO ir Rusijos konfliktą. „Tai, kas vyksta Ukrainoje yra siaubinga, bet tai būtų daug baisiau, jeigu prasidėtų karas tarp Rusijos ir NATO“, – „Daily Mail“ cituojamas jis.

J. Stoltenbergas pažymėjo, kad Rusijos taip vadinama „spec. karinė operacija“ yra dabartinės pasaulėtvarkos puolimas. „Tai yra pati pavojingiausia situacija Europoje nuo pat Antrojo pasaulinio karo“, – savo kalboje pažymėjo jis.

„Jeigu prezidentas Putinas užsimanytų padaryti kažką panašaus su NATO šalimi, ką jis jau padarė su Gruzija, Moldova ar Ukraina, tai visa NATO į tai įsitrauktų nedelsiant“, – pareiškė jis.

Rusijos karas Ukrainoje nulėmėt tai, kad iki tol neutralios Suomija ir Švedija siekia NATO narystės, o jų prašymą jau ratifikavo 23 iš 30 NATO valstybių, įskaitant JAV.

„Tai nėra tik Ukrainos, nepriklausomos ir demokratinės valstybės puolimas su daugiau nei 40 mln. gyventojų. Tai yra taip pat mūsų vertybių ir tos pasaulio tvarkos, kurios mes norime, puolimas“, – cituojamas J. Stoltenbergas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer