Prorusiški separatistai mirties bausme nuteisė užsienio piliečius, kovojusius Ukrainos pusėje

Savarankiškai pasiskelbusios prorusiškos Donecko liaudies respublikos teismas užsienio kariškius, kurie kovojo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pusėje, nuteisė mirties bausme, rašo „The Guardian“.

Mirties bausme buvo nuteisti du britai ir vienas Maroko pilietis. Jie buvo suimti kovojantys Ukrainos kariuomenės gretose Mariupolyje, pranešė Rusijos valstybinė žiniasklaida.

Teismas Rusijos kontroliuojamoje Rytų Ukrainoje nuteisė Aideną Asliną ir Shauną Pinnerį po kelias dienas trukusio „parodomojo teismo“, kuriame buvo pateikti „sufabrikuoti kaltinimai“, turėję imituoti karo nusikaltimų bylas prieš Rusijos karius Kyjive.

28 metų A. Asliną ir 48 metų Š. Pinnerį teismas nuteisė Rusijos kontroliuojamoje Donecko teritorijoje kartu su Saaudunu Brahimu. Nurodoma, kad jie nuteisti dėl „terorizmo“.

Abu nuteisti britai teigė tarnavę Ukrainos jūrų pėstininkų pajėgose, todėl jie yra aktyvios tarnybos kariai, kuriuos turėtų ginti Ženevos konvencijos dėl karo belaisvių. Tačiau Rusijos valstybinė žiniasklaida vyrus vaizduoja kaip samdinius, o teismas juos nuteisė pagal kaltinimą „buvimu samdiniais“.

Trečiadienį valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ pasidalijo filmuota medžiaga, kurioje užfiksuota, kaip vyrai pripažįsta „kaltę“ dėl jiems pateiktų kaltinimų, tarp kurių taip pat buvo terorizmas, nusikaltimo padarymas dalyvaujant nusikalstamoje grupėje ir prievartinis valdžios užgrobimas arba prievartinis valdžios išlaikymas.

Manoma, kad Rusija taip pat naudojasi šiuo procesu siekdama daryti spaudimą Jungtinei Karalystei ir gali siekti apsikeitimo karo belaisviais, nuteistais už žmogžudystes ir kitus karo nusikaltimus per Rusijos invaziją.

Šios savaitės pradžioje A. Aslino šeima pareiškime nurodė, kad jis beveik ketverius metus tarnavo Ukrainos jūrų pėstininkų pajėgose ir „priešingai Kremliaus propagandai, nėra savanoris, samdinys ar šnipas“.

Šeima taip pat apkaltino Rusiją pažeidus Ženevos konvencijas ir paskelbus vaizdo įrašą, kuriame A. Aslinas „kalba per prievartą ir yra akivaizdžiai patyręs fizinių sužalojimų“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer