Putinas autobusais į rūmus suvežė elitą ir vertė klausyti jo pasiteisinimų dėl karo: nuobodulio ir žiovulio netrūko

Tuo metu blogio imperijos lyderis Putinas šiandien daugiau nei pusantros valandos bandė teisinti savo pralaimimą karą Ukrainoje. Jis pirmą kartą po metų pertraukos sakė metinę kalbą. Tiesa, nei rusai, nei Vakarai Putino kalboje neišgirdo beveik nieko naujo, tik nuvalkiotas propagandines frazes. O net sau lojalius deputatus į rūmus Kremlius suvežė autobusais prieš tai nuodugniai patikrinęs – kad tik Putinui nekiltų koks pavojus. Tiesa, Putinas pareiškė, kad pasitraukia iš paskutinės dar likusios branduolinės sutarties su Amerika. O Ukrainos žvalgyba skelbia, kad Kremlius jau ruošia naują masinę jaunų rusų mobilizaciją.

„Bunkeriuose” nuolat besislepiančio Putino baimė dėl savo saugumo pasiekė tokį lygį, kad jis net sau lojaliems valdžios atstovams neleido patiems atvykti pasiklausyti jo kalbos. Priešpiet Kremlius atitvėrė Maskvos centrą ir suvarė Dūmos narius į autobusus. Esama informacijos, kad prieš tai juos patikrino dėl COVID ir ginklų. Ir tik tuomet nuo parlamento rūmų vežė į Svečių rūmus, pasiklausyti rusų fiurerio kalbos.

Žlugus Putino planui per tris dienas užimti Kyjivą, pernai jis atšaukė ir metinį pranešimą, ir visas pagiringas spaudos konferencijas, kad nereikėtų teisintis. Dabar likus jau trims dienoms iki karo metinių – Putinas kalbą pradėjo pareikšdamas, neva viskas vyksta pagal planą.

„Mes žingsnis po žingsnio, atsargiai ir nuosekliai spręsime išsikeltas užduotis“, – kalba V. Putinas.

Tik pasigirti nėra kuo, todėl Putinas visaip teisina pradėtą karą sąmokslo teorijomis…

„Kūrė prie mūsų sienų savo karines bazes, slaptas biolaboratorijas…“, – sako V. Putinas.

Kalbomis apie nacionalistus…

„Ukrainos Nacionalinėje gvardijoje ypač populiarūs antsiuvai „Das Reich“…“, – teigia V. Putinas.

Ir neva šeimos vertybių griūtį Vakaruose…

„Pasityčiojimas iš vaikų, kone pedofilija – tampa norma“, – tikina V. Putinas.

Galiausiai apkaltino dėl karo Ukrainoje Vakarus.

Iš esmės kartoja propagandą, kurią į smegenis žmonėms kiša jau ne vienerius metus. Maždaug tūkstantis rūmuose susodintų deputatų, kariuomenės atstovų ir elito savo vado žodžius lydi plojimais.

O jiems plojant pagal Putino dūdelę – Ukrainoje griaudi sprogimai. Rusofašistai apšaudė Chersoną ir pražudė mažiausiai 6 civilius. Štai už ką iš tiesų Putinas giria žudikus ir juos į karą siunčiančias jų žmonas ir tėvus.

„Žemai lenkiuosi tėvams, žmonoms…“, – sako V. Putinas.

Pasaulis jau įsitikino, kad tikrasis Putino tikslas – žemių užgrobimas ir laisvės trokštančių ukrainiečių sunaikinimas. Ir nesvarbu, kiek dėl šio tikslo pačių rusų namo parkeliauja dėžėse.

Putinui labiau skauda širdį dėl karą remiančio rusų elito. Jis pripažino, kad šie metai turčiams apkarto, nes Vakaruose leisti pinigus jau nebeišeina.

„Daug prarado. Juos ten tiesiog apvogė. Atėmė net teisėtai uždirbtas lėšas“, – tvirtina V. Putinas.

Šioje vietoje raudonuoti ėmė ir Putino patarėjas Peskovas, kurio šeima keliauja po Vakarų šalis ir maudosi prabangoje.

Bet raudonuoti, tai ne žūti kare. Ukrainos žvalgyba skelbia, kad netrukus Kremlius gali surengti naują masinę rusų studentų mobilizaciją šalies universitetuose. Ten planuoja patogiai pagal sąrašus įteikti jaunuoliams šaukimus į fašistinę kariuomenę.

Esama informacijos kad Maskva jau davė „zadanije“ mobilizuoti ir visus vyrus laikinai okupuotose teritorijose.

Tik Putinas apie mobilizaciją, žinoma, nekalba – nepatogi tema. Bet sako, kad Rusija stabdo dalyvavimą Naujojoje START sutartyje – paskutinėje dar likusioje branduolinės ginkluotės sutartyje su JAV. Ir kad šalis turi ruoštis naujų branduolinių ginklų bandymams.

„Gynybos ministerija ir „Rosatom“ turi ruoštis išbandyti Rusijos branduolinį ginklą. Pirmi mes to, žinoma, nedarysime. Bet jei JAV išbandys, ir mes išbandysime“, – kalba V. Putinas.

Vašingtonas netrukus pareiškė, kad šis Kremliaus žingsnis – neatsakingas.

„Reiškia tai, kad Rusija grasina vėl imtis plėtoti branduolinio ginklo technologijas ir taip pat branduolinį ginklą nešančių visokių įrengimų technologijas. Kas gali būti suprasta ir kaip tiesa, ir kaip blefas“, – tvirtina VDU profesorius Gintautas Mažeikis.

Putino metinė kalba truko daugiau nei pusantros valandos, bet be pasitraukimo iš START sutarties – iš esmės jis nieko naujo nepasakė. Gal todėl salėje netrūko nei žiovulio, nei į mobiliuosius telefonus nuleistų akių.

„Visus tuos pasakojimus jau esame girdėję, bet Putinas labai menkai kalbėjo apie „specialiąją karinę operaciją“, nes, akivaizdu, neturi kuo pasigirti“, – sako politologas Linas Kojala.

O rytoj Putinas turėtų sudalyvauti dideliame koncerte-mitinge, skirtame karo metinėms. Ten jis taip pat sulauks gausių plojimų. Tik jam plos ne atsitiktiniai praeiviai, o daugiausia į stadioną suvežti biudžetininkai ir studentai, parsidavę už maistą ir 500 rublių.

Rytoj Kremlius šaukia ir neeilinę Dūmos ir Valstybės tarybos sesiją. Spėliojama, kad režimas gali priimti naujų įstatymų dėl mobilizacijos, karo padėties, okupuotų teritorijų integracijos ar naujo karo pavadinimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer