Putinas gailisi pirmiau neužpuolęs Baltijos šalių, skelbiama „General SVR“

Tariamai šaltinių Kremliuje turintis naujienų kanalas „General SVR“ skelbia, kad V. Putinas norėjo pirmiau užpulti Baltijos šalis, tačiau vėliau pasirinko Ukrainą ir dabar jau gailisi.

Kremliaus vidaus naujienas ir gandus skelbiantis „General SVR“ pranešė, kad V. Putinas neseniai buvo susitikęs su karine vadovybe. Teigiama, kad Rusijos prezidentas neseniai gavo ekspertų ataskaitoje, kurioje perspėjama dėl galimo pasienio su Ukraina regionų „atskilimo“ nuo Rusijos ir būtinybės ten įvesti karo padėtį bei visuotinę mobilizaciją. „General SVR“ rašoma, kad generolai atmetė tokią galimybę ir garantavo „savo galvomis“, kad taip nenutiks.

Tariamai vėliau V. Putinas vaizdo konferencijoje pasiliko tik su keliais aukščiausio lygio šalies saugumo ir kariuomenės atstovais: Saugumo Tarybos sekretoriumi Patruševu, FSB ir SVR vadovais Bortnikovu bei Naryškinu ir dar dviem nenurodytais asmenimis.

Pokalbio metu buvo aptariami einamieji reikalai fronte Ukrainoje. „Putinas faktiškai pripažino klaidą – pasirinkus savo pirmuoju tikslu užgrobti Ukrainą. Putinas pareiškė įsitikinimą, kad pirmiau surengus spec. operaciją Baltijos šalyse, rezultatas būtų „praktiškai garantuotas“. Pokalbio dalyviai palaikė prezidento samprotavimus, o po to Putinas pasakė, kad būtent Baltijos šalys, jo manymu, turėtų būti kitas taikinys, tik spec. operacija turi būti parengta ir atlikta „visiškai kitame lygyje“, – rašoma „General SVR“.

Kremliaus žiniasklaidos priemonė RT buvo iškėlusi versiją, kad „General SVR“ tekstus rašo rusų politologas Valerijus Solovejus, tačiau pačiame kanale buvo išplatintas šios teorijos paneigimas. Kas iš tiesų pateikia karo metu įvairiose pasaulio žiniasklaidos priemonėse vėliau cituojamą informaciją apie V. Putiną, nėra žinoma.

Primename, kad praėjusią savaitę Rusijos Valstybės Dūmai pateiktas įstatymo projektas, kuriuo siūloma panaikinti SSRS Valstybės Tarybos nutarimą dėl Lietuvos Respublikos nepriklausomybės pripažinimo.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer