Putinas pasišovė paneigti gandus apie savo sveikatą: kūno kalba bylojo ką kitą

Gandai apie sparčiai prastėjančią V. Putino sveikatą sklando jau nuo pat karo pradžios, tačiau diktatorius nusprendė juos paneigti. Ekonomikos forume Putinas pasakė 72 minučių kalbą, taip tikėdamasis įrodyti, kad turi daug ištvermės.

Rusijos vadovas Sankt Peterburgo Ekonomikos forume apkaltino amerikiečius, jog šie teigia esantys „Dievo siųsti į šią žemę“.

Gandai apie Putino ligą ėmė sklisti dar karo pradžioje ir juos dar pakurstė JAV slaptosios tarnybos, pareiškusios, jog diktatorius praėjusį mėnesį buvo gydomas nuo pažengusios vėžio formos.

Maža to, Kremliaus šaltiniai atskleidė, jog jam liko gyventi vos 2-3 metai.

Tačiau šią savaitę vykusiame ekonomikos forume diktatorius pasiryžo įrodyti kritikams, jog dar turi ištvermės.

„72-ų minučių kalba yra tikras ištvermės testas, nors jis ir neprilygsta jo buvusiems spaudos konferencijų maratonams.

Bet kokiu atveju ši kalba turėtų padaryti įspūdį tiems, kurie jau sakė, kad jis yra mirties patale“, – sakė Keiras Giles‘as, Rusijos ir Eurazijos programos Chathamo rūmuose vadovas.

Nors ekspertai sako, jog Putinas su iššūkiu susitvarkė, vaizdo medžiaga sako ką kita. Kalbėdamas tribūnoje diktatorius tvirtai laikėsi už jos ir stengėsi nevartyti kalbos lapų.

Akyliai žiūrėję vaizdo įrašą galėjo pastebėti, jog V. Putinas visą valandą buvo kankinamas nuolatinių silpnų raumenų susitraukimų.

Sankcijos, kurias Vakarai įvedė Rusijai po jos invazijos į Ukrainą, yra „beprotiškos ir neapgalvotos“, penktadienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas, skelbia BBC.

Kalbėdamas per forumą Sankt Peterburge, jis sakė, kad esą „ekonominis žaibinis karas su Rusija nuo pat pradžių neturėjo jokių šansų pasisekti“. Jis teigė, kad apribojimai buvo „daugiau žalingi“ esą juos įvedusiems asmenims.

Pasak V. Putino, Vakarų valstybės siekia rasti pusiausvyrą tarp Rusijos baudimo ir savo ekonomikos apsaugos.

Kalbėdamas metiniame Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume prezidentas V. Putinas tvirtino, kad ES dėl sankcijų Rusijai gali prarasti daugiau nei 400 mlrd. USD.

Jis sakė, kad infliacija auga visame 27 narių bloke ir tikrieji Europos žmonių interesai buvo nustumti į šalį, tačiau nepaaiškino, ką tai reiškia.

Tačiau paties V. Putino pareigūnai perspėjo, kad Rusijos ekonomika dėl sankcijų patiria didelę žalą. Centrinio banko valdytoja Elvira Nabiullina ketvirtadienį pareiškė, kad tarptautinis atsakas kelia grėsmę „15 proc. šalies BVP“.

E. Nabiullina taip pat atrodė niūri dėl bet kokio greito atsigavimo perspektyvų, konferencijos Sankt Peterburge delegatams sakydama, kad „visiems akivaizdu, kad nebebus taip, kaip buvo anksčiau“.

„Išorės sąlygos pasikeitė tikrai ilgą laiką, jei ne visam laikui“, – sakė ji.

Penktadienį didžiausio šalies skolintojo „Sberbank“ vadovas perspėjo, kad gali prireikti daugiau nei dešimtmečio, kol Rusijos ekonomika sugrįš į 2021 metų lygį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer