Putinas žada kitokius ginklus Rusijos laivynui: esą juos gaus per kelis ateinančius mėnesius

Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusijos karinis jūrų laivynas per kelis ateinančius mėnesius gaus hipergarsines sparnuotąsias raketas „Zircon“, praneša „Reuters“.

Kalbėdamas per Rusijos karinio jūrų laivyno dieną Sankt Peterburge jis teigė, kad raketų dislokavimo sritis priklausys nuo Rusijos interesų, rašo theguardian.com.

Putinas tiesiogiai neminėjo Ukrainos, bet sakė pasirašęs naują karinio jūrų laivyno doktriną ir pavadino hipergarsines sparnuotąsias raketas „Zircon“ kaip unikalias.

„Šių (raketų – red. past.) pristatymas Rusijos ginkluotosioms pajėgoms prasidės ateinantį mėnesį.

„Admiral Gorshkov“ fregata bus pirmoji, kuri pradės kovoti su šiais didžiuliais ginklais.

Svarbiausias dalykas čia yra Rusijos karinio jūrų laivyno pajėgumas… Jis gali žaibiškai reaguoti į visus, kurie nusprendžia pažeisti mūsų suverenitetą ir laisvę“, – dėstė V. Putinas.

Higarsiniai ginklai gali skristi 9 kartus didesniu nei garso greičiu, o Rusija per pastaruosius metus atliko bandomuosius „Zircon“ paleidimus iš karo laivų ir povandeninių laivų.

Sekmadienį Rusijoje minima karinio laivyno diena, bet jos metu Rusija taip pat rado, kuo apkaltinti Ukrainą.

Rusija kaltina Ukrainą surengus ataką Sevastopolyje, ši vadina tai provokacija

Per dronų ataką prieš Rusijos karinį jūrų laivyną okupuoto Krymo Sevastopolio mieste sekmadienį buvo sužeisti penki žmonės, pranešė Maskvos primestas gubernatorius Michailas Razvožajevas, apkaltinęs dėl jos ukrainiečius. Ukraina tai neigia ir vadina rusų pranešimą provokacija.

Sevastopolis yra pagrindinė Rusijos Juodosios jūros laivyno bazė 2014 metais aneksuotame Ukrainai priklausančiame Kryme.

„Šį rytą Ukrainos nacionalistai nusprendė sugadinti Rusijos karinio jūrų laivyno dieną“, Rusijoje minimą šį sekmadienį, pranešė M. Razvožajevas platformoje „Telegram“ ir pridūrė, kad buvo sužeisti penki žmonės, įskaitant kariuomenės štabo darbuotojus.

Jis sakė, kad visi šventiniai renginiai buvo atšaukti „saugumo sumetimais“, ir paprašė miesto gyventojų, „jei įmanoma“, likti namuose.

Tuo metu Rusijoje planuojamos didžiulės iškilmės, įskaitant karinių jūrų pajėgų paradą Sankt Peterburge, kuriame dalyvaus prezidentas Vladimiras Putinas.

 

Tačiau Odesos srities administracijos atstovas Serhijus Bratčukas paneigė rusų pareiškimus apie „Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgį“ prieš Rusijos Juodosios jūros laivyno štabą Kryme.

„Pranešimas apie tariamą Ukrainos išpuolį prieš Juodosios jūros laivyno štabą Sevastopolyje yra akivaizdi provokacija. Mūsų Krymas iš okupantų bus išvaduotas ne taip, o daug efektyviau. Viskam savo laikas“, – rašė jis „Telegram“.

Rusijos parlamento aukštųjų rūmų – Federacijos Tarybos – narė iš Krymo Olga Kovitidi savo ruožtu rusų žiniasklaidai pareiškė, kad smūgis suduotas iš miesto teritorijos.

„Išpuolis tikrai buvo įvykdytas ne iš išorės, o iš Sevastopolio teritorijos. Mieste vyksta išpuolio organizatorių paieškos operacija, jie bus surasti iki šio vakaro“, – teigė ji.

V. Putinas vasario 24-ąją pasiuntė kariuomenę į Ukrainą, teigdamas, kad kaimyninė šalis turi būti „denacifikuota“ ir „demilitarizuota“. Tuo metu Kyjivas ir Vakarų šalys sako, kad ši agresija yra neišprovokuota ir nepagrįsta.

Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos pajėgos susigrąžino teritorijų, kurias Rusijos pajėgos užėmė nuo invazijos pradžios.

Trečiadienį Ukrainos ginkluotosios pajėgos smogė strategiškai svarbiam tiltui Antonivkos tiltui per Dniepro upę šalia Rusijos pajėgų okupuoto Chersono.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer