Žioplumas ar nepatikima sovietinė ginkluotė? Rusai 38 kartus atakavo savo teritoriją raketomis

Kelios dešimtys sparnuotųjų raketų, kuriomis Rusija bandė smogti Ukrainos pasieniui, per klaidą nukrito jos pačios teritorijoje, praneša „The Washington Post“.

Vidiniame Rusijos dokumente, su kuriuo susipažino leidinys, atskleidžiama, kad nuo 2023 m. balandžio mėn. iki 2024 m. balandžio mėn. mažiausiai 38 bombos nukrito Belgorodo pasienio srityse, iš jų mažiausiai keturios – pačiame Belgorodo mieste.

Dauguma rusų „pamestų“ bombų nesprogo, nurodoma ataskaitoje. Tačiau viena praėjusiais metais Belgorode nukritusi ant kelio paliko maždaug 20 metrų skersmens kraterį bei apgadino pastatus ir automobilius.

Apie tai plačiau skaitykite: Gyventojai po galingo sprogimo Rusijos Belgorodo centre: „Viską nušlavė, absoliučiai viską“

Komentuodami situaciją „The Washington Post“ ekspertai teigė, kad sovietmečio amunicija „dažnai sugenda ir dėl to nukrenta Rusijos teritorijoje“.

Vidaus ataskaitoje teigiama, kad daugumą bombų aptiko civiliai, o daugeliu atvejų Rusijos gynybos ministerija negalėjo nustatyti, kada jos buvo paleistos. Arba įvykio nepatvirtino.

Per savaitę rusai atakavo Ukrainą 800 raketų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį nurodė, kad vien per pastarąją savaitę Rusija prieš Ukrainą panaudojo daugiau kaip 800 sparnuotųjų raketų.

„Tam tikras procentas rusiškų bombų yra nekokybiškos“, – leidiniui „Post“ sakė karinis ekspertas Ruslanas Levievas. Jis teigė manantis, kad „atsitiktinius išmetimus“ sukėlė „nepatikimos“ nukreipimo sistemos, kuriomis jos buvo modifikuotos.

Tačiau jis pažymėjo, kad „tik dalis“ bombų nesuveikia, o tai reiškia, kad bendras jų veiksmingumas Rusijai neturi įtakos.

www.tv3.lt

Site Footer