Putino skalikas puolė grasinti Baltijos šalims: „Įvesim kariuomenę apsaugoti rusakalbius“

Ištikimiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino skalikas, Kremliaus propagandos ruporas Vladimiras Solovjovas eilinį kartą ėmėsi grasinti Baltijos šalims už tai, kad šios riboja Rusijos Federacijos piliečių patekimą į savo teritoriją.

Kremliaus pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, Lietuva buvo viena pirmųjų ES valstybių apribojusių naujų Šengeno ir nacionalinių vizų išdavimą Rusijos piliečiams. Tai padaryta Seimo nutarimu dėl nepaprastosios padėties paskelbimo.

Estija žengė toliau, ji apribojo patekimą į šalį tiems rusams, kurie jau turi Estijos išduotas Šengeno vizas.

Propagandistas V. Solovjovas piktindamasis dar ir ėmė meluoti, kad Baltijos šalyse – kaip jis sako, „pribaltikoje“, – bus uždrausta ir kalbėti rusų kalba.

„Lietuva, Latvija, Estija – mes dabar pradėsime išvis visus rusus išvaryti, neduosim vizų, nekilnojamąjį turtą atimsim iš tų, kurie atvažiavo. Maža to, savo teritorijoje uždrausim kalbėti rusiškai… Tuo, minutę, minutę, minutę…

O jūs kas tokie? Jūs, pribaltijos išmirėliai… Jūs norite mums, rusams, uždrausti kalbėti savo kalba, nors 40 proc. Latvijos gyventojų – rusakalbiai. Jūs norite tai uždrausti didžiulei daliai Lietuvos, Estijos gyventojų… Tai reiškia, jūs taikotės į etninių mažumų teises? Žinau, kad visam pasauliui į tai nusispjauti“, – savo laidoje Rusijos televizijos eteryje kalbėjo V. Solovjovas.

Netrukus jis puolė grasinti JAV ir visam NATO aljansui branduoliniais ginklais už esą pažeidžiamas rusakalbių teises.

„Tuoj imsim ir įvesim kariuomenę apsaugoti rusakalbius. Jų yra 40 proc. Latvijoje. Ar sureaguos NATO šalys? Berlynas, Paryžius, Londonas, Briuselis pasirengę degti nuo mūsų raketų ugnies? O jeigu prireiks, panaudosime taktinį branduolinį ginklą.

Amerika bus pasiruošusi stoti į mūšį už pribaltikos išmirėlius, kurie savo nacistinėmis pažiūromis apriboja rusakalbių teises? Priminsiu, ta pati Amerika, kuri įvedė savo pajėgas į Grenadą dėl amerikiečių studentų teisių? Ar bus pasiruošusi Amerika pakišti savo teritoriją po „Poseidonu“ (branduolinis povandeninis dronas – aut. past.), „Sarmatu“ (tarpžemyninė balistinė raketa – aut. past.) ar hipergarsiniais ginklais?“ – toliau grasino V. Solovjovas.

Visas vaizdo įrašas čia:

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vasario 24 dieną pasiuntė kariuomenę į Ukrainą ir įžiebė karą, per kurį jau žuvo tūkstančiai žmonių, milijonai buvo priversti palikti namus, o dėl užblokuoto grūdų eksporto neturtingiausios valstybės susidūrė su apsirūpinimo maistu krize.

Invazijos pradžioje nesugebėjusi užimti Ukrainos sostinės Kyjivo, Rusija sutelkė dėmesį į rytinį Donbaso regioną.

Pastarosiomis savaitėmis Ukrainos kariuomenė, gavusi iš Vakarų toliašaudės artilerijos, bando surengti kontrpuolimą ir atkovoti pietinę Chersono sritį.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer