Radviliškyje – apsemti namai, vanduo pateko į butus

Ketvirtadienį Radviliškyje po smarkaus lietaus apsemti gyvenamieji namai, vanduo pateko ir į gyventojų butus.

Radviliškio rajono savivaldybės vadovai teigia, kad su tokia problema šioje konkrečioje vietoje susidurta pirmą kartą, tačiau šiuo metu ji išspręsta, o su atsakingomis tarnybomis tariamasi, ką daryti, kad tai nesikartotų ateityje.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, apie 14 val. J. Noreikos ir Prūdelio gatvėse pranešta apie apsemtus namus, vanduo veržėsi į butus, todėl prašyta ugniagesių pagalbos avarinei tarnybai.

Atvykus paaiškėjo, kad nurodytose gatvėse apsemta apie 20 gyvenamųjų namų ir daugiabučių. Ugniagesiai padėjo perpumpuoti vandenį iš vieno šulinio į kitą, esantį kitoje gatvėje.

Savivaldybės meras Vytautas Simelis BNS sakė, jog nukentėjo žemutinėje miesto dalyje įsikūrę gyventojai. Pasak jo, vanduo pridarė gyventojams nemažų nuostolių, savivaldybė planuoja juos bent iš dalies kompensuoti.

„Jeigu vandens apie 20 ar truputį daugiau (centimetrų) yra kambaryje, tai savaime aišku, ir šaldytuvas, ir skalbimo mašina stovi vandenyje ir taip toliau, grindis apsemia – kalbos nėra, aišku, padaro nuostolių“, – kalbėjo meras.

Pasak jo, penktadienį vyko pasitarimas tarp savivaldybės įmonės, melioratorių ir „Lietuvos geležinkelių“ atstovų dėl inžinerinių sprendimų, galėjusių nulemti patvinimą.

„Dauguma kaltina, kad ten tas vienas ar kitas kiemas apsemtas dėl to, kad „Lietuvos geležinkeliai“ kaip tik baigia pastatyti garso izoliacinę sienelę. Gal dėl jos ten kaltė verčiama, yra statybos metu padarytų kai kurių inžinerinių klaidų ar nenumatyta kažkokie atvejai“, – kalbėjo savivaldybės vadovas.

Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė BNS sakė, jog čia ir kitur rajone patvinusius kiemus lėmė itin gausus staiga iškritęs lietus.

„Kaimuose tas pats ir ten, kur užlūžę melioracijos. Mieste – būtent šioje žemutinėje vietoje“, – apie paveiktas teritorijas kalbėjo ji.

Mero teigimu, po lietaus smarkiai patvino upės ir upeliai – taip iki šiol būdavo tik pavasarį, apsemti laukai, išguldyti rugiai.

„Ne vienas pumpavo iš savo pusrūsių vandenį, ne vienas braidė po kiemą vandenyje, ne vienas žiūrėjo su gailesčiu į savo daržą, kuris apsemtas ir bulvės, morkos plaukioja, ir braškės – buvo daug kur“, – kalbėjo V. Simelis.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad Radviliškio situacija nėra kažkuo išskirtinė: stiprus lietus prašniokštė ir nuostolių pridarė daug kur šalyje.

Savivaldybė nuo gamtos stichijų nukenčia nebe pirmą kartą šią vasarą: meras pasakojo, jog prieš keletą savaičių miestą nuniokojo tokia stipri kruša, kokios Radviliškis nėra matęs.

„Krito vos ne nedidelio kumščio didumo ledo gabalai“, – prisiminė jis.

Tuomet ledo gabalai sudaužė šiltnamius, apšildytų namų sienas, stogus, langus. Kai kurie automobiliai buvo taip suniokoti, kad jų nebebuvo verta taisyti.

Itin stiprios liūtys šią savaitę fiksuotos daug kur Lietuvoje: kai kur per parą iškrito beveik visa mėnesio kritulių norma.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer