Rusai ne juokais išsigando naikintuvų F-16 – Europos šaliai ėmė grasinti branduoliniu smūgiu

Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Andrejus Guruliovas pasiūlė numesti branduolinę bombą ant Nyderlandų, kad Europa „pultų ant kelių“. Nors jis tiesiogiai nepasakė, kas slypi už jo agresijos, tikėtina, kad taip rusas reaguoja į Nyderlandų pareiškimą, jog Ukraina jai suteiktais F-16 naikintuvais galės atakuoti karinius objektus Rusijoje.

Viename iš valstybinių Rusijos kanalų A. Guruliovas pareiškė, kad branduolinis smūgis Nyderlandams galėtų parklupdyti Europą ant kelių, nes, jo teigimu, 50–60 proc. angliavandenilių tiekimo Europai yra Nyderlanduose.

„Apie 50–60 proc. angliavandenilių tiekimo Europai yra Olandijoje. Įsivaizduokite, Olandijoje – ant jūros kranto. Kariuomenėje tai vadinama riebiu taikiniu. Mes puikiai suprantame, kaip padaryti kritiškai nepriimtiną žalą, kad Europa atsidurtų ant kelių. Be to, tai vienos dienos klausimas. Su minimaliomis branduolinės amunicijos sąnaudomis“, – Europą gąsdinti bandė A. Guruliovas.

 

Ukraina galės naudoti naikintuvus F-16 atakuoti Rusiją

Duodama interviu „Politico“, Nyderlandų gynybos ministrė Kajsa Ollongren šią savaitę sakė, kad Nyderlandai nenustatys apribojimų Ukrainai dėl naikintuvų F-16 naudojimo. Ukraina iš Nyderlandų turėtų gauti 24 naikintuvus F-16.

„Taikome tą patį principą, kurį taikome bet kokiam kitam pajėgumų tiekimui: kai tik juos perduodame Ukrainai, ji gali jais naudotis. Tik prašome jų laikytis tarptautinės teisės ir teisės į savigyną, kaip nurodyta JT Chartijoje, o tai reiškia, kad jie juos naudoja kariniams tikslams, kuriuos turi pasiekti savigynos tikslais, pasiekti“, – pridūrė ji.

Tai nei pirmas, nei paskutinis kartas, kai Rusija grasina Europai branduoliniais ginklais. Pastarasis toks grasinimas nuskambėjo dar šiomis dienomis.

Ištikimiausi Rusijos propagandistai Vladimiro Solovjovo laidoje aptarė, kaip Lenkija galėtų būti nušluota nuo žemės paviršiaus vos „per 10–15 minučių“, jei Rusija pasitelktų branduolinį ginklą. Visa tai – persigandusių rusų reakcija į lenkų planus pasienyje su Kaliningradu ir Baltarusija statyti įtvirtinimų liniją.

www.tv3.lt

Site Footer