Rusai toliau gyvena iliuzijose: „Amputavo pėdą. Bet tai normalu“

Rusų okupantai ne tik ruošiasi suklastotiems referendumams užgrobtose Ukrainos teritorijose, bet jau svarsto kartu su pseudo-referendumu pakeisti ir Mariupolio pavadinimą. Bet ramiai kurti planų ukrainiečiai okupantams neleidžia – rusai priversti aktyviai ruoštis gynybai Pietuose, kur Kyjivo pajėgos ir vėl taikliai smūgiuoja rusų vadavietėms ir sandėliams. O Rusijos kariai toliau gyvena iliuzijose.

Savo ruožtu Putino karo vadai šiandien vėl paleido raketas į Odesos, Mykolajivo ir Charkivo sritis. Gyvenamųjų rajonų apšaudymui Maskva vis dažniau naudoja oro gynybai skirtas sistemas S-300.

Nedidukas kurortinis pakrantės miestelis Zatoka, Odesos srityje. Už maždaug 40 km nuo Odesos uosto, kurį rusai apšaudė šeštadienį. Antradienį ryte į vos 2000 gyventojų kurortą atskriejo rusų raketos. Ten nebuvo karinių taikinių. Bet rusams nė motais, pasistengė, kad neliktų ir gyvenamųjų namų.

Mykolajivo sritis – rusai šį rytą į ją paleido mažiausiai 9 raketas S-300. Mykolajive rusai sugriovė svarbią infrastruktūrą ir autotransporto bendrovę. Į Mykolajivą raketos atskriejo iš Charkivo srities, o į Odesą raketas paleido strateginiai lėktuvai.

„Priešas apšaudo mus ne tik lėktuvais, bet gali pasiekti ir iš okupuoto Krymo teritorijos. Ir laivų Juodojoje jūroje, turinčių raketas „Kalibr“, – kalba Odesos srities gubernatorius Sergey Bratčiuk.

Rusai šią naktį apšaudė ir Charkivo sritį.

Dar pirmadienio Charkivo srities Čiuhujevo mieste okupantai su žeme sulygino kultūros namus, kurių patalpose buvo įsikūrę maistą gaminantys savanoriai.

Gelbėtojai ieško po nuolaužomis palaidotų žmonių. Skambina pastate buvusiems žmonėms: „Sprogo ir prie manęs nukrito du gabalai. Tarp jų gulėjau 3,5-4 val. kol mane ištraukė. O mano brolis vis dar ten.“

„Ten nieko nebuvo. Jokių karių. Tai kultūros namai. Matome, kas iš jų liko. Pastatas visiškai sugriautas“, – sako Čiuhujevo merė Halyna Minajeva.

Rusai subombardavo ir mokyklą, kelis privačius namus ir sugadino šildymo tinklus: „Ištraukėme nuolaužas nuo raketos S-300. Tai oro gynybos sistema, bet jau seniai matome, kad rusai naudoja jas taikiniams žemėje.“

Panašu, kad rusams trūksta ne tik raketų, jei nuolat oro gynybai skirtomis sistemomis šaudo į miestus. Rusams ima trūkti ir artilerijos. Ukrainos žiniasklaida skelbia, kad rusai iš sandėlių ištraukė ir veikiausiai į Ukrainą permeta jau nebenaudojamas sovietines artilerijas „Pion“.

Ukrainiečiai savo ruožtu taiklų smūgį rusams šiąnakt sudavė okupuotame Donecke. Budionovsko rajone naktį į orą išlėkė cisternos okupantų naftos bazėje. Vietinė rusų propaganda dėl sprogimų kaltina ukrainiečius, jau net nebando apsimesti, kad įvyko koks nors su karu nesusijęs incidentas.

O Pietuose ukrainiečiai giriasi sunaikinę dar vieną rusų vadavietę ir amunicijos sandėlį. Amerikiečių karo studijų institutas skelbia, kad rusai šiuo metu aktyviai ruošiasi Ukrainiečių puolimui Chersono ir Zaporižios srityse ir skundžiasi vis dažniau gaunantys į kaulus:

„Mama, šiandien pas mus toks cirkas buvo. 2 val. nakties 15 lavonų. 15! Ar tu įsivaizduoji?“

„Jie tanke žiūrėjo filmą. Į bokštą iš drono numetė…“

„Tiesiog atskrido, numetė sprogmenį ir visus suplėšė. Supratai? Mes šiandien kaulus rinkom.“

Deja, rusai ir toliau gyvena iliuzijose ir bando save ir kitus įtikinti, kad verta buvo paaukoti abi rankas dėl rusofašistinio medalio ant krūtinės:

„Šaunuolis. Tikras vyras!“

„Nepaisant to, kad man štai kas nutiko. Kažkam dar blogiau. Noriu pasakyti, kad nėra prasmės nusivilti. Reikia žengti pirmyn ir viskas bus gerai.“

Kiti gi bando šypsotis pasakodami, kad liko be pėdos: „Amputavo pėdą. Bet tai normalu.“

Ukrainos žvalgyba skelbia, kad Rusija patrankų mėsos karui Ukrainoje aktyviai ieško regionuose. Maskva nurodė kiekvienam iš 85-ių Rusijos regionų surinkti po batalioną savanorių.

Ukrainos valdžia skelbia, kad okupantai jau svarsto pervadinti Mariupolį garsaus komunisto vardu – suteikti miestui Ždanovo vardą. Putinas galės pasigirti, deja žmonių gyvenimas prie ruso nuo to Mariupolyje tikrai nepagerės.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer