Rusija raketomis apšaudė Odesą: smogta civiliniam pastatui

Ankstų šeštadienio rytą Rusijos raketos smogė Odesai. Anot vietos valdžios, rusai pataikė į civilinį pastatą, įvykio vietoje kilo gaisras, šiuo metu ten dirba gelbėtojai. Informacijos apie aukas ir sužeistuosius kol kas nėra, duomenis atnaujinti tikimasi artimiausiu metu.

Svarbiausios šeštadienio naujienos:

09:34 | Rusija atakavo Charkivo srities miestą

Rusija raketomis atakavo Charkivo srityje esantį Čugujevą, praneša UNIAN.

Buvo sugriauta viena iš miesto mokyklų, statybinių medžiagų parduotuvė ir keli gyvenamieji namai. Gelbėtojai tvarko griuvėsius ir ieško dingusiųjų.

Šiuo metu pranešama apie du žuvusiuosius.

09:11 | Rusai jau 2 mėnesius neužima svarbaus kelio

Ukrainos kariuomenė sustabdė Rusijos pajėgų bandymą užimti kelią tarp Lysyčansko ir Bachmuto, praneša UNIAN.

Informaciją apie tai paskelbė Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus.

Anot jo, ukrainiečiai sudavė stiprų smūgį rusams, sustabė jų bandymus užimti strategiškai svarbų kelią ir privertė juos pasitraukti.

„Rusai jau daugiau nei du mėnesius siekia užimti strategiškai svarbų kelią, tačiau jiems vis dar nepavyko užimti kelių kilometrų šio kelio“, – savo „Telegram“ kanale kalbėjo S. Haidajus.

Anot jo, rusai toliau smūgiuoja ukrainiečiams, bando pulti.

„Jie žadėjo „išlaisvinimą“, nors patys atima gyvybes Luhansko srityje. Namų ir infrastruktūros niokojimas, žmonių žudymas. O tie, kurie išgyveno, bet viską prarado, neturi kito pasirinkimo, kaip tik pradėti viską nuo nulio. Tik toli nuo savo namų“, – teigė jis.

Rusijos pajėgos po ilgai trukusių mūšių prieš keletą savaičių užėmė Luhansko srityje esantį Lysyčanską. Šiuo metu rusai bando veržtis į Severską.

08:32 | Rusai smogė Nikopolio gyvenamiesiems rajonams

Odesa nėra vienintelis šeštadienį ryte rusų atakuotas miestas, rašo UNIAN. Pranešama, kad ankstų rytą rusai raketomis smogė Nikopolio gyvenamiesiems rajonams

Pasak Dniepropetrovsko vadovo Valentino Rezničenkos, per apšaudymą apgadinta 12 penkiaaukščių namų, mokykla ir profesinės mokyklos pastatas.

„Viena moteris buvo sužeista. Dabar ji yra ligoninėje. Preliminariai po sugriautų butų griuvėsiais yra du žmonės. Gelbėtojai dirba įvykio vietoje – ardo griuvėsius ir ieško žmonių“, – teigė jis.

Dar penktadienį į Dniepro pramonės įmonę pataikė rusų raketa, įvykio vietoje kilo gaisras. Anot V. Rezničenkos, šis gaisras šiuo metu jau yra užgesintas.

„Naujausiais duomenimis, per vakarinį išpuolį mūsų regione žuvo trys žmonės ir 16 buvo sužeista“, – sakė V. Rezničenka.

08:26 | Rusija Odesai smogė iš lėktuvų, kilo didžiulis gaisras

Pateikiama šiek tiek daugiau informacijos apie rusų smūgį Odesai. Odesos srities atstovas Serhijus Bratčukas praneša, kad rusai miestui smogė lėktuvais, buvo pataikyta į gamybos ir prekybos bendrovės sandėlį.

„Odesos regione, Stavropolio kryptimi, buvo įvykdytas raketinis smūgis naudojant strateginės aviacijos lėktuvą Tu-95. Raketai (preliminariai X-101) pataikius į gamybos ir prekybos bendrovės sandėlį, kilo maždaug 1 000 kvadratinių metrų ploto gaisras. Įvykio vietoje dirba gelbėtojai. Kol kas informacijos apie aukas nėra“, – teigė jis.

Ankstų šeštadienio rytą buvo pranešta apie sprogimus Odesoje.

07:37 | Dniepre žuvo 3 žmonės

Per rusų raketų ataką Dniepre žuvo bent trys žmonės, dar 15 buvo sužeista, pranešė srities vadovas Valentinas Rezničenka, rašo „Sky news“.

„Raketos pataikė į pramonės įmonę ir šalia jos esančią judrią gatvę“, – pranešė jis.

Anot jo, padaryta žala vis dar yra nustatinėjama.

07:27 | HIMARS ukrainiečiai likvidavo arba sužeidė kelis rusų pulkininkus, sako analitikai

Ukrainos kariai, tikėtina, smūgiais HIMARS likvidavo arba sužeidė keturis Rusijos ginkluotųjų pajėgų 106-osios oro desanto divizijos vado pavaduotojus, teigia JAV karo studijų institutas (ISW).

Analitikai tokią išvadą padarė išanalizavę Rusijos žiniasklaidoje prieinamą informaciją. Buvo skelbta apie 106-osios divizijos vado pavaduotojų pulkininko Sergejaus Kuzminovo, pulkininko Andrejaus Vasiljevo ir pulkininko Maksimo Kudrino žūtį.

„Tai patvirtina Ukrainos teiginius, kad liepos 9 d. per HIMARS smūgius Šachtarske žuvo arba buvo sužeista didelė 106-osios divizijos vadovybės dalis“, – teigia analitikai.

06:49 | Apšaudyta Odesa

Rusijos kariai ankstų šeštadienio rytą apšaudė Odesą. Anot UNIAN, apie tai pranešė vietos „Telegram“ kanalai.

Remiantis liudininkų paskelbta filmuota medžiaga, dėl smūgio virš miesto pakilo tirštas tamsių dūmų stulpas. Vietos pareigūnas Serhijus Bratčukas patvirtino, kad įvykio vietoje kilo gaisras.

Pietų operatyvinė grupė pranešė, kad rusai smogė civiliniam objektui, informacijos apie aukas ir sužeistuosius kol kas nėra.

06:21 | JAV ekspertai: Rusija baigia „operatyvinę pauzę“

Rusijos pajėgos tikriausiai baigia „operatyvinę pauzę“ Ukrainoje, pareiškė JAV karo studijų instituto (ISW) ekspertai, rašo UNIAN.

Analitikai nurodo, kad Rusijos pajėgos surengė keletą ribotų atakų į šiaurės vakarus nuo Slovjansko, į pietryčius nuo Seversko, palei greitkelį Bachmutas–Lysičanskas, į pietryčius nuo Bachmuto ir į pietvakarius nuo Donecko.

„Šie apšaudymai gali reikšti, kad Rusijos pajėgos bando atnaujinti puolimą Donbase“, – mano ekspertai.

Tuo pat metu, jų pastebėjimu, puolimai vis dar yra nedidelio masto ir iš esmės nesėkmingi.

„Jei operatyvinė pauzė iš tiesų baigėsi, rusai per artimiausias 72 valandas greičiausiai tęs ir išplės tokius išpuolius“, – pažymi ISW.

Rusai gali kelias dienas kaitalioti trumpesnes pertraukas su intensyvesnėmis atakomis ir tik tada pereiti prie plataus masto puolamosios operacijos. Anot ekspertų, 10 dienų pauzės nepakanka tam, kad Rusijos pajėgos būtų atkurtos iki pilno pajėgumo ir galėtų dalyvauti plataus masto puolamosiose operacijose.

Teigiama, kad politinė ir karinė vadovybė spaudžia pavargusias Rusijos ginkluotąsias pajėgas atnaujinti puolimą. ISW ataskaitoje teigiama, kad, norint pasiekti lemiamų rezultatų priimtinomis sąnaudomis, reikia atkurti pakankamą kovinę galią.

„Taigi, Rusijos puolimo atnaujinimas gali kurį laiką užtrukti ar net sustoti“, – teigia ekspertai.

Rusija dar prieš daugiau nei savaitę paskelbė „operatyvinę pauzę“ koviniuose veiksmuose Ukrainoje. Teigta, kad kare dalyvavusiems daliniams buvo suteikta proga pailsėti ir atgauti  pajėgumus. Ukraina praktiškai iš karto paneigė tariamą rusų pauzę.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer