ESBO ataskaita: įrodyta, kad rusai prievartavo ir žudė vaikus

Antrojoje ESBO „Maskvos mechanizmo“ ataskaitoje, kurios metu buvo sukurta ekspertų misija, tirianti Rusijos invazijos į Ukrainą pasekmes, buvo užfiksuoti pasikartojantys Rusijos kariuomenės įvykdyto seksualinio smurto atvejai, taip pat masines žudynes. Tai buvo daroma prieš civilius gyventojus, įskaitant vaikus. Tai pareiškė JAV ambasadorius prie ESBO Michaelas Karpenteris.

Svarbiausios penktadienio naujienos:

23:55 |Rusijos kariai iš Zaporožės AE teritorijos apšaudo Nikopolio sritį

Rusijos kariai Zaporožės AE teritorijoje įrengė raketų kompleksus, iš kurių apšaudo Nikopolio sritį, praneša Pravda.ua

Tai šiandien pranešė „Energoatom“ prezidentas Piotras Kotynas. „Kalbant apie Zaporožės AE: padėtis ten yra labai įtempta ir kasdien darosi vis labiau įtempta. Ten atgabenama okupantų technika, tarp jų ir raketų kompleksai, iš kurių jau buvo apšaudyta kita Dnipro pusė – Nikopolio teritorija“.

 „Energoatomo“ vadovo teigimu, stoties vietoje vis dar yra iki 500 Rusijos karių, kontroliuojančių jos perimetrą, o teritorijoje yra ir okupantams priklausanti sunkioji technika, ginklai ir sprogmenys. Kovo 4 dieną Rusijos kariai užgrobė Zaporožės atominės elektrinės teritoriją, kontroliuoja administracinius pastatus ir prieigą prie elektrinės.

23:35 | Dnipre žuvo 3 ir sužeista 15 žmonių

Dniepropetrovsko srities vadovas Valentinas Reznyčenka sakė, kad per priešo raketos ataką Dnipro mieste žuvo 3 ir sužeista 15. 

„Turime „incidentų” prie Dnipro. Raketos pataikė į pramonės įmonę ir judrią gatvę šalia jos. Preliminariai, šis Rusijos išpuolis nusinešė 3 žmonių gyvybes, dar 15 buvo sužeista“, – sake jis. 

Dnipro miesto tarybos transporto skyriaus atstovas Ivanas Vasyuchkovas sakė, kad per Rusijos teroro aktą Dnipro mieste žuvo vienas miesto maršrutinio autobuso vairuotojas.”Žmogus jau baigė darbo dieną ir važiuovo į parką, kad rytoj 5 valandą ryto vėl eitų į darbą“.

23:20 | Rusai tris kartus keitė Vinycos puolimo versijas

Rusai tris kartus keitė Vinycos puolimo versijas. Rusijos atstovai tris kartus pakeitė savo versiją dėl jų raketos atakos prieš Vinycos karininkų namus, per kurią liepos 14 d. žuvo 23 žmonės.

„Iš karto po sprogdinimų propagandistai paskelbė apie nacionalistų grupės sunaikinimą Karininkų namuose, vėliau buvo pareiškimas apie ten buvusio šaudmenų sandėlio sunaikinimą. Jau šiandien paskelbė Rusijosgynybos ministerija, kad tai buvo Oro pajėgų vadovybės sunaikinimas“, – praneša Ukrainos ginkluotų pajėgų štabas. 

Pranešama, kad kad Karininkų rūmai, į kuriuos pataikė priešo raketos priklausė oro pajėgoms, bet realiai veikė, kaip kultūros įstaiga Vinycoje, kur vyko didžiausi Ukrainos žvaigždžių koncertai, veikė vaikų klubai, sąjungos ir visuomeninės organizacijos, taip pat ten veikė įrašų studijos, kavinės ir PrivatBank filialas. 

„Būtent tą dieną Karininkų namuose turėjo pasirodyti ukrainiečių dainininkė Roksolana, du jos komandos nariai buvo sužeisti – vienas žuvo, o gydytojai kovoja dėl kito gyvybės. Gal raketa. buvo suplanuotas išpuolis prieš koncertų salę, kuri talpina apie tūkstantį žiūrovų“.

22:25 | Virš Kyjivo srities Ukraina atmušė rusų raketą

Danguje virš Kyjivo srities Ukrainos oro gynyba numušė Rusijos raketą, sakė Aleksejus Kuleba.

Apie aukas nepranešama, raketų skeveldros nukrito į lauką, pažymėjo Kuleba.

22:15 | Sprogimai ir oro antskrydžiai Dnipre ir Kremenčuge

Liudininkai ir valdžia praneša apie sprogimus Kremenčuge, Poltavos srityje ir Dnipre. Dnipro meras

Borysas Filatovas ragina piliečius likti pasislėpus. Liudininkai socialinėje medijoje publikuoja dūmų nuotraukas ir vaizdo įrašus iš Dnipro.

22:10 | Baltarusijos padangėje prie Ukrainos sienų budi ypatingas Rusijos lėktuvas

Ukrainos generalinis štabas praneša, kad kyla grėsmė, kad Ukrainos miestuose ir kaimuose tęsis raketų atakos iš Baltarusijos oro erdvės. 

Baltarusijos oro erdvėje prie sienos su Ukraina budi Rusijos ginkluotųjų pajėgų aviacijos ir ilgojo nuotolio radarų aptikimo lėktuvas A-50U. Paskutinį kartą ukrainičių kariškiai jį matė liepos 11 d.

Tuo pačiu metu Sivero srityje, siekdamas parodyti gynybos pajėgų buvimą ir suvaržyti jų veiksmus, priešas laiko iki keturių bataliono taktinių grupių Briansko ir Kursko sričių pasienio zonose. Okupantai apšaudė ginkluotųjų pajėgų pozicijas prie Kučerivkos ir Pokrovkos, Sumų srityje.

21:30| ESBO patvirtino, kad rusai prievartavo ir žudė vaikus

Antrojoje ESBO „Maskvos mechanizmo“ ataskaitoje, kurios metu buvo sukurta ekspertų misija, tirianti Rusijos invazijos į Ukrainą pasekmes, buvo užfiksuoti pasikartojantys Rusijos kariuomenės įvykdyto seksualinio smurto atvejai, taip pat masines žudynes. Tai buvo daroma prieš civilius gyventojus, įskaitant vaikus. Tai pareiškė JAV ambasadorius prie ESBO Michaelas Karpenteris.

Anot jo, antrąją ESBO ataskaitą, apimančią laikotarpį nuo balandžio 1 d. iki birželio 25 d., „buvo skausminga skaityti“. Jis citavo ataskaitos ištraukas, patvirtinančias, kad Rusijos kariuomenė Ukrainos miestuose griebėsi seksualinio smurto.

„Rusijos žiaurumo mastai yra milžiniški. Pavyzdžiui, misija nurodė „daugybę“ pranešimų apie Rusijos ginkluotųjų pajėgų išžaginimus ir seksualinį smurtą prieš moteris ir mergaites. Ataskaitoje minimas 23 metų Karinos Jeršovos atvejis Bučoje, merginą pagrobė, prievartavo ir kankino, o galiausiai  nušovė rusų kariai.

Ataskaitoje taip pat minimas žmogaus teisių komisaro Denisovos pranešimas, kad 25 merginos nuo 14 iki 24 metų buvo laikomos rūsyje Bučoje. Rusijos kariai jas grupiniu būdu išprievartavo, devynios iš jų pastojo. Ataskaitoje taip pat rašoma apie vienerių metų berniuką, kuris patyrė seksualinę prievartą taip pat ir 78 metų moterį, kurią išprievartavo Rusijos kariškiai“, – sakė ambasadorius. 

ESBO MIsija aplankė Bučą ir Irpinę Kijevo regione. Misijos nariai tvirtina, kad įvykiai šiuose miestuose yra „pavyzdiniai tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimų pavyzdžiai“ ir „atstovauja karo nusikaltimams“.

Ataskaita taip pat patvirtina, kad Rusijos kariai įvykdė nusikaltimus žmoniškumui, ESBO pabrėžė, kad „šiuos baisumus vykdančio režimo apologetai“ nori, kad visas pasaulis patikėtų, jog Ukraina vykdo šiuos nusikaltimus.

„Tačiau mes turime faktus ir ne tik faktus, bet ir įrodymus“, – pridūrė jis. Karpenteris pabrėžė, kad ekspertai, remdamiesi foto ir vaizdo įrodymais, gali įrodyti, kad „Rusijos pajėgos vykdė tikslines, organizuotas civilių žudynes Bučoje“, aukos „dažnai buvo rastos nušautos surištomis rankomis“.

Vienoje vykusiame Nuolatinės tarybos posėdyje jis pacitavo ištrauką iš pranešimo apie šioje gyvenvietėje rusų sukurtas improvizuotas kankinimo kameras, kuriose buvo kankinami ir žudomi žmonės: „Vasaros stovykloje Bučoje buvo rasta nemažai kankinimo kamerų. Buvo patalpa, kuri, matyt, buvo skirta egzekucijoms, su kulkomis sienose“. 

Kitame kambaryje buvo dvi kėdės, tuščias ąsotis ir medinė lenta. Rusai atnešė dvi metalines spyruokles. Nuotraukos paskatino Ukrainos tyrėjus manyti, kad kaliniai čia buvo kankinami: buvo pririšti, tardomi, skandinami. Šioje kameroje rasti penki žuvę vyrai, apsirengę civiliais drabužiais. Jie buvo apdegę, sumušti, kūnai buvo su plyšimais. Taip pat Bučynskio rajono Zabuchčios kaimo rūsyje buvo rasta 18 nužudytų vyrų, moterų ir vaikų kūnų, kai kuriems buvo nupjautos ausys.

Karpenteris taip pat citavo duomenis iš ataskaitos, kurioje aprašomos masinės vaikų žudynės, kurias įvykdė Rusijos įsibrovėliai.

„Žinoma, vaikai taip pat buvo nužudyti. Ataskaitoje teigiama, kad „tik Bučoje vietinės valdžios duomenimis, žuvo 31 vaikas iki 18 metų, o 19 buvo sužeista.“ Ataskaitoje cituojamas vyriausiojo prokuroro pareiškimas, kad „visi vaikai žuvo arba buvo sužeisti tyčia, Rusijos kariai tyčia šaudė į evakuacinius automobilius, ant kurių buvo pririšti ženklai „VAIKAI“ ir baltas audinys, tyčia apšaudė civilių namus. „Kai kurie vaikai matė mirties bausmę savo tėvams, giminaičiams ir draugams“, – sakė jis.

Apibendrindamas JAV ambasadorius prie ESBO patikino, kad JAV „dės visas pastangas paremti visas pastangas patraukti atsakomybėn asmenis, kaltus dėl karo ir kitų nusikaltimų“.

20:30| Karo veiksmai vyksta visomis kryptimis, priešas atmuštas netoli Donecko

Ukrainos kariai sėkmingai atrėmė puolimą, kurio metu rusai bandė kontroliuoti Bogorodychny Slavyansky rajoną. Rusai taip pat vykdė šturmus Luhansko srities Belogorovkos kryptimi. Jie taip pat sustabdyti. Apie tai vakariniame pranešime pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Voluinės ir Poleskio srityse, Baltarusijos oro erdvėje, budi Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų aviacijos ir ilgojo nuotolio radarų aptikimo lėktuvas A-50U. Raketų ir oro smūgių grėsmė iš Baltarusijos teritorijos išlieka. Severskio kryptimi, siekdamas apriboti gynybos pajėgų veiksmus, priešas laiko iki keturių bataliono taktinių grupių Briansko ir Kursko sričių pasienio zonose. Okupantai apšaudė ukrainiečių pozicijas prie Kučerovkos ir Pokrovkos Sumų srityje.

Slobožansko kryptimi priešas raketine artilerija apšaudė Charkovo, Starajos Chnylycos, Russkaja Lozovos, Russkij Tišeko, Peremogijos, Nikolskio, Slatinų, Zoločivo kaimus. Surengė aviacijos smūgį netoli Verchny Saltovo. Ukrainos kariai sėkmingai atmušė puolimą, kurio metu įsibrovėliai bandė įtvirtinti Bogorodychny kontrolę.

Donecko kryptimi kai kuriose srityse priešas suintensyvino aviacijos ir raketinės artilerijos naudojimą, siekdamas išplėsti laikinai užimtą teritoriją ir pasiekti Donecko srities administracinę sieną. Priešas surengė oro antskrydžius Verchnekamenskos, Ivano-Daryevkos, Kramatorsko, Berestovo, Belogorovkos, Pokrovskojės, Soledaro, Novaja Kamenkos, Paraskovejevkos, Bakhmuto, Veselaja Dolynos gyvenviečių srityse. Raketų ir oro smūgiai buvo užfiksuoti netoli Belogorovkos, Jagodno, Bakhmuto, Avdijevkos ir Novoselovkos.

Kurachovskio, Novopavlovskio ir Zaporožės kryptimis priešas apšaudė artilerija Pavlovkos, Prečistovkos, Novopolio, Mirnoe ir Malye Shcherbaki gyvenviečių rajonuose. Bandymas pagerinti taktinę poziciją Vladimirovka – Vodianoe, Egorovka – Pavlovka kryptimis baigėsi dideliais Rusijos okupantų nuostoliais. 

Južnobužskio kryptimi priešas apšaudo Ukrainos kariuomenės pozicijas iš tankų ir raketų artilerijos išilgai susidūrimo linijos. Bandoma atlikti žvalgybą iš oro. Juodosios jūros vandenyse okupantai laiko paruoštus naudoti tris itin tikslių ginklų vežėjus.

20:15| Ukrainą pasiekė daugkartinio paleidimo raketų sistemos M270

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pranešė, kad į šalį atgabentos pirmosios daugkartinio paleidimo raketų sistemos M270. „Ukrainos „ilgosios rankos“ šeima pasipildė: atvyko pirmieji MLRS M270. Jie bus gera kompanija HIMARS’ams. Dėkojame mūsų partneriams. Jokio pasigailėjimo priešui“, – rašė ministras, skelbia Liga.net

19:20| Putinas turi karo prieš Ukrainą pabaigos datą?

Karinis ekspertas užsiminė, kad Putinas turi terminą karui prieš Ukrainą. Kartu ekspertas perspėjo, kad V. Putino sprendimuose logikos ieškoti neverta. Putinas tikriausiai jau suskaičiavo, kada gali baigti karą prieš Ukrainą. Apie tai 24 kanalui pasakojo buvęs Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojas, Ukrainos ateities instituto ekspertas Ivanas Stupakas.

„Turiu nuojautą, kad Putinas turi terminą, kada baigti šį karą prieš Ukrainą. Tai nepasiduoda logiškam paaiškinimui. Kam atidėti šiuos „referendumus“ iki rugsėjo, kai galima mojuoti vėliavomis ir tai padaryti dabar. Tačiau rusai „tempia gumą“, – savo nuomone dalijosi ekspertas.

Kaip pranešė UNIAN, liepos 14 d. karinis ekspertas, Armijos, pertvarkymo ir nusiginklavimo centro direktoriaus pavaduotojas tarptautiniams reikalams Mykhailo Samus pareiškė, kad tuo atveju, jei Rusijos prezidentas paskelbs visuotinę mobilizaciją, Ukraina ją atlaikys. Rugsėjį į frontą galimai pateks pirmieji mobilizuoti okupantai, o iki to laiko kariuomenės fronte jau bus įvykdę teigiamų pokyčių.

18:20| Vilties spindulys: Ukraina skuba susitarti dėl grūdų eksporto

Pasak aukšto rango Ukrainos pareigūno, Ukraina „skuba taip greitai, kaip gali“ kitą savaitę susitarti su Rusija, Turkija ir Jungtinėmis Tautomis dėl grūdų eksporto per savo Juodosios jūros uostus, skelbia „Reuters“.  Agentūros šaltinis, kuris paprašė neskelbti savo tapatybės, sakė, kad „labai tikimės, kad susitarti pavyks. Skubame kuo greičiau“.

Rusijos gynybos ministerija anksčiau šiandien pareiškė, kad susitarimas dėl Ukrainos Juodosios jūros grūdų eksporto atnaujinimo yra galimas.

17:35| HIMARS jau sunaikino daugiau nei 30 rusų logistikos objektų

Amerikiečių raketų artilerijos sistemų HIMARS dėka Ukrainos kariuomenė jau sunaikino daugiau nei 30 rusų logistikos karinių objektų. Ukrainos Gynybos ministerijos pirmininkas Oleksandras Motuzyanykas sakė: „Leiskite prisiminti garsiuosius HIMARS, kurie šiandien puikiai veikia fronto linijoje. Per pastarąsias kelias savaites buvo sunaikinta daugiau nei 30 priešo logistinių karinių objektų, todėl, pavyzdžiui, dabar Rusijos okupacinės kariuomenės puolimo potencialas yra gerokai sumažintas“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer