Rusija smūgiais prieš civilius siekia priversti Ukrainą kapituliuoti, tvirtina ukrainiečių generolas

Po naktinio Rusijos išpuolio Odesos srityje, kur raketos pataikė į gyvenamąjį namą bei poilsio bazę, ir nusinešė mažiausiai 17 civilių gyvybių, Ukrainoje prabilta apie V. Putino teroro tikslus. Anot ukrainiečių generolo Ihorio Romanenkos, tokiu būdu Kremlius siekia priversti Kyjivą sėsti prie derybų stalo sutinkant su kapituliacinėmis sąlygomis.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

09:41 | NATO nuogąstauja dėl Rusijos ir Kinijos stiprėjančios įtakos pietinėse šalyse

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pažadėjo daugiau paramos šalims Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose, Aljansui siekiant atsverti augančią Rusijos ir Kinijos įtaką šiuose regionuose.

Aljanso lyderiai susitikime Madride aptarė, „kaip Rusija ir Kinija toliau siekia politinių, ekonominių ir karinių laimėjimų mūsų pietinėje kaimynystėje“, sakė jis.

„Ir Maskva, ir Pekinas naudoja ekonominius svertus, prievartą ir hibridinius metodus savo interesams regione stumti, – kalbėjo J. Stoltenbergas. – Tad šiandien aptarėme, kaip spręsti šį augantį iššūkį, taip pat ir dar didesne parama partnerėms šiame regione.“

Pasak J. Stoltenbergo, Aljansas sutarė dėl „gynybos pajėgumų kūrimo paketo“ Mauritanijai siekiant padėti užtikrinti sienų apsaugą, kovoti su nelegalia migracija ir terorizmu. Taip pat sutarta dėl papildomos paramos Tunisui ir Jordanijai.

08:53 | Aukų skaičius Odesos srityje išaugo iki 18, žuvo mažiausiai du vaikai

UNIAN skelbiama, kad po rusų antskrydžio Odesos apylinkėse, kuomet raketa pataikė į gyvenamąjį daugiabutį ir jį faktiškai sunaikino, žuvusiųjų skaičius išaugo iki 18 žmonių. Žuvo mažiausiai du vaikai.

 

08:24 | Ukrainos generolas: bombarduodamas civilius Putinas siekia priversti Ukrainą kapituliuoti

Pastaruoju metu Rusijai sustiprinus Ukrainos miestų bombardavimą raketomis matyti Kremliaus noras, kad Kyjivas sutiktų su kapituliacinėmis sąlygomis, įsitikinęs buvęs Ukrainos kariuomenės generalinio štabo karininkas, generolas-leitenantas Ihoris Romanenka.

UNIAN cituojamas aukšto rango karininkas tikina, kad tokiu būdu Rusija siekia spausti tiek pačios Ukrainos vadovybę ir gyventojus, tiek ir sąjungininkes valstybes.

„Kalbant apie esmę, tai yra moralinis-psichologinis poveikis Ukrainos gyventojams, kad palaužtų jų dvasią, kad priverstų visuomenę spausti valdžią rinkti kapituliacines derybas“, – pažymėjo jis.

Maža to, V. Putinas tuo pačiu nori parodyti Vakarų pasauliui, kad jis yra „galingas ir turintis galimybių, kuriomis gali pasinaudoti“. Tariamai šiuo atveju Rusijos prezidentas nori priversti Vakarus spausti Ukrainą, kad ši „priimtų teisingą sprendimą“.

Rusijos antskrydžio Odesos srityje metu raketa pataikė į gyvenamąjį namą: pirminiais duomenimis žuvo 14 žmonių, 30 buvo sužeista.

Taip pat apšaudyta ir poilsio bazė, kurioje aukų skaičius šiuo metu siekia 3 žmones, įskaitant vieną vaiką.

07:02 | Scholzas: ES ir Lietuva turėtų leisti Rusijos tranzitą į Kaliningradą

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį pareiškė, kad Lietuva ir ES turėtų atšaukti tranzito iš Rusijos į Kaliningradą ribojimus. Jis mano, kad ES sankcijos Maskvai šiuo atveju neturėtų galioti.

Kalbėdamas su žiniasklaida po NATO šalių vadovų susitikimo Madride O. Scholzas pažymėjo, kad Europos Sąjunga turėtų sukurti atitinkamą sistemą ir taisykles, kad Rusija galėtų transportuoti į savo eksklavą.

„Be abejonės, šios (taisyklės) turėtų būti nustatomos atsižvelgiant į faktą, kad mes čia turime klausimą apie tranzitą tarp dviejų Rusijos (teritorijos) dalių“, – pridūrė jis, siūlydamas, kad ES sankcijos Rusijos tranzitui neturėtų būti taikomos. Jo manymu, šios prekės nepatenka į ES teritoriją, o tik keliauja tranzitu, todėl sankcijos neturėtų būti taikomos.

„Manau, kad visos susijusios pusės šiuo metu deda daug pastangų, kad situacija būtų deeskaluojama“, – įsitikinęs vokiečių lyderis.

07:01 | Kruvinas Rusijos išpuolis: raketai pataikius į gyvenamąjį namą žuvo 14 žmonių

Ukrainos pietinėje Odesos srityje dešimt žmonių žuvo per raketų smūgį vienam daugiabučiui, penktadienį ryte pranešė vienas vietos pareigūnas.

„Žuvusiųjų per raketų smūgį daugiabučiui skaičius padidėjo iki dešimties“, – sakė Odesos karinės administracijos atstovas Serhijus Bratčukas. Vėliau informacija buvo patikslinta, patvirtinus 14 žmonių žūtį, mažiausiai 30 buvo sužeista (įskaitant 3 vaikus), rašoma UNIAN.

Remdamasis kariškių duomenimis, jis sakė, kad raketos buvo paleistos iš „strateginių lėktuvų virš Juodosios jūros“.

„Viena raketa pataikė į devynaukštį gyvenamąjį pastatą“, – sakoma kariuomenės pranešime. Taip pat nurodoma, kad kita raketa smogė poilsio centrui.

„Daugiabutyje vienos laiptinės devyni aukštai buvo visiškai sunaikinti… gelbėtojai jau suteikė medicinos pagalbą septyniems sužeistiesiems, įskaitant tris vaikus“, – nurodė kariškiai.

06:30 | Ukrainiečiams atkovojus Gyvačių salą žlugo rusų planai išsilaipinti Odesoje

Ukrainos pajėgos įnirtingai puolė strategiškai svarbią Gyvačių salą, nuo pat pirmųjų karo su Rusija dienų, kuomet ši ją užėmė.

Per šį laikotarpį Rusija, bandydama išlaikyti pozicijas žvalgybos operacijoms svarbią salą patyrė milžiniškų nuostolių.

Ukrainos žurnalistas Olehas Novikovas pateikė tokį rusų nuostolių, siekiant išsaugoti Gyvačių salą, sąrašą: kreiseris „Moskva“, 4 „Raptop“ klasės kateriai, kateris „Serna“, buksyras „Vasilij Bech“, kelios oro gynybos sistemos „Tor“, 3-4 oro gynybos sistemos „Pancyr S1“, įvairūs radarai, sraigtasparnis „Mi-8“ su desantininkais, amunicija, apie šimtą karių.

UNIAN pažymima, kad Rusijos pajėgos vakar, prieš galutinai pasitraukiant patys susprogdino ten buvusią salvinės ugnies raketų sistemą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer