Rusijoje sudegintas dar vienas karinis pastatas: vyras net bandė įsiveržti į vidų

Komsomolsko prie Amūro mieste – padegimas. Prie Rusijos nacionalinės gvardijos pastato atėjęs vyras jį padegė.

50-metis vyras, nešinas kanistru, bandė įsiveržti į pastato vidų, tačiau to jam padaryti nepavyko – durys buvo užrakintos. Visgi, kanistrą su degiu skysčiu jis padegė prie durų. Netrukus ugnies liežuviai apgaubė pastatą.

Padegimu įtariamas vietos gyventojas, 50-metis vyras, rašo „Unian“.

Pranešime teigiama, kad įtariamasis buvo greitai sulaikytas ir pristatytas tyrėjams.

Zelenskis sako, kad „antrąja pasaulio armija“ vadinta Rusija jau kelia karčią šypseną: „Kas iš jos liko?“

Vėlų penktadienio vakarą, 100-ąją karo dieną, Volodymyras Zelenskis, kaip jau tapo tradicija, kreipėsi į Ukrainos ir viso pasaulio žmones.

Prezidentas vaizdo įrašu pasidalijo savo feisbuko paskyroje. Jis kalbėjo, kad jau šimtą dienų ukrainiečiai kasdien prabunda ne nuo saulės spindulių, o nuo raketų smūgių ir sprogimų. Taip pat kalbėta ir apie ukrainiečių kalbą. Apie kalbą, kurią šalis iš naujo mokytis pradėjo dar 2014-aisiais Rusijai įsiveržus į Ukrainą.

Kalbėdamas apie tam tikrus žodžius jis sustojo ties fraze – „antroji pasaulio armija“.

„Iš pradžių atrodė grėsmingai. Tada itin pavojinga. Po Bučos – sukėlė pasibjaurėjimą. O dabar kelia tik karčią šypsena. Kas iš jos liko? Iš kariuomenės, kuri buvo vadinama „antrąja pasaulio armija“… Karo nusikaltimai, gėda ir neapykanta“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Prezidentas atkreipė dėmesį ne tik į žodžius, tačiau ir į skaičius.

„Ir – skaičiai vietoj žodžių. Kai kiekvieną rytą matai nužudytųjų skaičių. Sužeistųjų skaičius. Raketų skaičius. Kai šalia žodžio „vaikai“ kiekvieną rytą yra naujas skaičius. Šiandien – 261. Jau 261 vaikas žuvo nuo Rusijos invazijos. Kam? Nėra žodžių, kurie galėtų atsakyti į šį klausimą.

Atsirado žodžių, kurie dabar labai dažni. Kurie skamba kasdien. Tačiau turime užtikrinti, kad mūsų vaikams jie nebereikštų to, ką reiškia mums šiandien. Kad jie galėtų juos suvokti tik kaip istoriją. Visų pirma, tai žodis „griuvėsiai“. Bet ir – sirena, oro signalizacija, komendanto valanda, patikros punktas, spygliuota viela. Ir žodis – kasyklos“, – kalbėjo jis.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer