Kuleba atkirto Macronui: tai pažemina pačią Prancūziją

Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sureagavo į Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono mintį, kad Rusija neturėtų būti pažeminta. Pasak D. Kulebos, tokiais pareiškimais Prancūzija tik pažemina save pati.

„Prašymai išvengti Rusijos pažeminimo gali pažeminti tik Prancūziją ir kiekvieną to prašančią šalį. Rusija pati save pažemino. Geriau savo dėmesį kreipkime į tai, kaip pastatyti Rusiją į savo vietą. Tai atneš taiką ir išsaugos gyvybes“, – tviteryje rašė D. Kuleba.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį pareiškė, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas padarė „istorinę ir fundamentalią klaidą“ įsiverždamas į Ukrainą ir dabar yra „izoliuotas“.

„Manau, pasakiau jam, kad jis padarė istorinę ir fundamentalią klaidą savo žmonių, savo paties ir istorijos atžvilgiu“, – duodamas interviu Prancūzijos regioninei žiniasklaidai sakė E. Macronas.

„Manau, jis izoliavo save, – pridūrė prezidentas. – Izoliuoti save yra viena, bet sugebėti iš to išeiti yra sudėtingas kelias.“

E. Macronas pakartojo, jog darant spaudimą Maskvai užbaigti šį karą Rusija neturėtų būti „pažeminta… kad tą pačią dieną, kai kautynės liausis, galėtume atverti išeities kelią diplomatinėmis priemonėmis“.

Prancūzijos lyderis taip pat sakė „neatmetąs“ galimybės aplankyti Kyjivą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer