Rusijos nuostoliai Kryme gali būti didžiausi per vieną dieną nuo II pasaulinio karo – CNN

Rusijos ginkluotųjų pajėgų nuostolis po sprogimų Sakio kariniame aerodrome okupuotame Kryme gali būti didžiausias Maskvos karinės aviacijos nuostolis per vieną dieną nuo Antrojo pasaulinio karo. Palydovinės nuotraukos rodo mažiausiai septynių orlaivių sunaikinimą, tačiau šie skaičiai greičiausiai yra didesni.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

14:29 | Estija uždraudė atvykti Šengeno vizas gavusiems Rusijos piliečiams

Estijos vyriausybė ketvirtadienį nutarė uždrausti atvykti į šalį Rusijos piliečiams, turintiems Estijos išduotas vizas atvykti į Šengeno erdvę, taip pat apriboti tokių vizų išdavimą, pranešė vyriausybės spaudos tarnyba.

„Šio sankcijos reiškia, kad vizos liks galioti, bet jų turėtojams nebus leista atvykti į Estiją“, – per spaudos konferenciją sakė užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu.

Pasak jo, šis draudimas nebus taikomas asmenims, kuriems taikomos išlygos dėl sankcijų, Rusijos ambasados darbuotojams ir jų šeimų nariams, asmenims, betarpiškai susijusiems su prekių ir keleivių pervežimu, taip pat asmenims, turintiems judėjimo laisvę pagal Europos Sąjungos įstatymus arba kurių atvykimas yra pagrįstas humanitarinėmis priežastimis. Taip pat galės atvykti norintys aplankyti Estijoje gyvenančius sutuoktinius ar kitus giminaičius ir gavusius kvietimą.

13:47 | Rusija per ataką Kryme patyrė didžiulius nuostolius

Peteris Laytonas, Grifito Azijos instituto mokslininkas ir buvęs Australijos oro pajėgų pilotas, peržiūrėjęs palydovines nuotraukas, kuriose užfiksuoti oro atakos Kryme padariniai, CNN sakė, kad Maskva per išpuolį neteko šturmo lėktuvų Su-24 ir naikintuvų Su-30.

Eksperto skaičiavimu, rusai neteko bent septynių lėktuvų ir apgadinti dar du koviniai lėktuvai. Tuo metu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas rugpjūčio 9 dieną pranešė apie devynių priešo lėktuvų sunaikinimą.

Jei tai tiesa, CNN teigimu, tai reikštų, kad išpuolis Kryme gali būti didžiausias Maskvos karinės aviacijos nuostolis, patirtas per vieną dieną, nuo Antrojo pasaulinio karo.

Ukrainos gynybos ministerija pranešė negalinti nustatyti tikslios sprogimų oro bazėje, esančioje 225 km nuo fronto linijos, priežasties. Rusijos gynybos ministerija savo ruožtu tvirtina, kad sprogimus esą sukėlė orlaivių amunicijos detonacija.

Liudininkų užfiksuotuose vaizdo įrašuose matyti, kad beveik vienu metu įvyko du sprogimai, trečiasis – kiek vėliau.

Anot P. Laytono, palydoviniai vaizdai rodo tyčinį išpuolį, o ne avariją dėl trijų didelių kraterių. 

13:26 | Lukašenka savo valdininkams liepė „išsiaiškinti su Lietuva“

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka prisiminė, kad valstybei priklauso dalis Klaipėdoje bankrutavusio „Birių krovinių terminalo“ akcijų ir pasipiktino, kad iš „Belaruskalij“ jas norima atimti. 

„Maža to, kad tos sankcijos neteisėtos paskelbtos, tai dar ir faktiškai nuosavybę paėmė, – piktinosi A. Lukašenka. – Todėl tai neturėtų be pasekmių praeiti. Apgalvokite ir man praneškite, kokių priemonių mes galime imtis ir imsimės dabar ar vidutinės trukmės laikotarpiu“.

12:42 | Romanenka: Rusija kare naudoja seną taktiką

Buvęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojas Ihoris Romanenka sako, kad rusai kare Ukrainoje naudoja seną taktiką, skelbia „Freedom“.

Anot jo, rusai naudoja seną puolimo būdą – smūgiuoja viskuo, ką turi. I. Romanenko pridūrė, kad įsibrovėlių pajėgos ir galimybės nebėra tos pačios, nors jie ir bando tobulinti taktiką.

12:23 | Latvijos parlamentas paskelbė Rusiją „terorizmą remiančia valstybe“

Latvijos parlamentas ketvirtadienį priėmė pareiškimą, kuriuo Rusija paskelbta „terorizmą remiančia valstybe“, o jos veiksmai Ukrainoje vadinami „sąmoningu ukrainiečių tautos genocidu“.

Saeimos pareiškime sakoma, kad parlamentarai „pripažįsta Rusiją terorizmą remiančia valstybe ir ragina kitas panašiai mąstančias šalis pareikšti tokią pačią nuomonę“.

12:07 | Rusų pajėgų nuostoliai

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 43 000 Rusijos karių.

Taip pat Ukrainos kariai tvirtina sunaikinę 232 lėktuvus, 193 sraigtasparnius, 1846 tankus, 4100 šarvuočių, 974 artilerijos pabūklus, 261 raketų sistemą, 15 laivų, 3018 mašinų, 772 bepiločius orlaivius, 134 priešraketinės gynybos sistemas, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas, 90 specialiosios įrangos vienetų bei 186 sparnuotąsias raketas.

11:42 | Pamaskvėje – liepsnos Rusijos kariuomenės dalinio teritorijoje

Rusijos žiniasklaidoje skelbiama, kad Maskvos srities Dolgoprudno mieste degė pastatas, esantis kariuomenės šauktinių dalinio teritorijoje. 

Vietos gelbėtojų tarnyboje skelbiama, kad naktį liepsnojo 1,2 tūkst. kvadratinių metrų pastato dalis. Atvykus gaisrininkams dūmai jau veržėsi iš po stogo.

Tikinama, kad gaisras buvo sėkmingai užgesintas. Vietos žiniasklaidos duomenimis, šiuo adresu yra įsikūręs karinis dalinys, o sudegė medinis pastatas, kuriame buvo įrengti barakai. Pastate buvo šauktiniai ir administracija, tačiau pirminiais duomenimis jie visi buvo evakuoti. Apie nukentėjusius nėra praneša.

11:17 | Tarptautiniai kreditoriai sutiko iki 2024-ųjų įšaldyti 20 mlrd. dolerių Ukrainos skolą

Tarptautiniai kreditoriai sutiko patenkinti Ukrainos prašymą iki 2024-ųjų atidėti beveik 20 mlrd. JAV dolerių vertės Ukrainos skolos už išplatintus skolos vertybinius popierius grąžinimą, pranešė agentūra „Reuters“.

„Užsienio kreditoriai atsižvelgė į Ukrainos prašymą ir dvejiems metams įšaldė mokėjimus už beveik 20 mlrd. dolerių vertės tarptautines obligacijas. Atidėjimo laikotarpiu palūkanos bus toliau skaičiuojamos pagal atitinkamų obligacijų emisijų sąlygose nustatytas normas, taip pat bus skaičiuojamos jose numatytos papildoms palūkamos“, – teigiama pranešime.

„Dėkojame už solidarumo žingsnį. Taip pat esame dėkingi Didžiojo septyneto šalims už tai, kad jos tai palaikė“, – sakė Ukrainos premjeras Denysas Šmyhalis, pridurdamas, jog skolos atidėjimo laikotarpis gali būti pratęstas dar vieneriems metams.

Premjeras pabrėžė, kad tai leis Ukrainai sutaupyti beveik 6 mlrd. JAV dolerių, kurie bus panaudoti šalies makrofinansiniam ir ekonominiam stabilumui užtikrinti, karinėms pajėgoms stiprinti.

Pasak D. Šmyhalio, tarptautiniai kreditoriai taip pat sutiko atidėti valstybės įmonių „Ukrenergo“ ir „Ukravtodor“ skolų grąžinimą.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer