Rusų isterija: supyko, kad per Lietuvą į Kaliningradą negali vežti žirgų, cigarų ir porceliano?

Lietuvai pradėjus praktiškai taikyti visos Europos Sąjungos mastu priimtas sankcijas Rusijai, Kremliaus propagandininkai vos ne paskelbė karą mūsų šaliai. Tačiau galiausiai patys išsiaiškino, kad kiek perdėjo, nes realiai pervežti draudžiama tikrai ne pirmo būtinumo prekes.

Kaliningrado srities administracija pati paskelbė sąrašą prekių ir produktų, kuriuos uždrausta vežti per Lietuvą tranzitu. Šį sąrašą skelbia ir prorusiška žiniasklaida.

Kaip jau skelbė Lietuvos pusė, į šį sąrašą iš tiesų pateko juodieji metalai, plienas ir jo gaminiai, kuras reaktyviniams varikliams, prekės aviacijos ir kosmoso pramonei.

Šią produkciją galima naudoti karo pramonėje. O Rusijos karo prieš Ukrainą atveju natūralu, kad ES siekia riboti agresoriaus galimybes toliau vystyti karo pramonę.

Vis dėlto kaip pastebi ir patys rusai, sąraše prekių, kurias uždrausta gabenti tranzitu, yra ir visai ne pirmo būtinumo dalykai.

Į šį sąrašą, be kita ko, pateko: grynakraujai žirgai, cigarai, parfumerija, indai iš porceliano, akmens, fajanso ar keramikos. Taip pat jame atsidūrė priemonės ir technologijos, skirtos gamtinių dujų suskystinimui.

Visas šis sąrašas jau seniausiai paskelbtas oficialiuose ES leidiniuose. Nuo kovo mėnesio su jais galėjo susipažinti kiekvienas rusas ar Rusijos valdžia.

Nepaisant to, Kremliaus propagandininkai pateikė tranzito ribojimą kaip visišką gyventojų ir prekių pervežimo draudimą. O netikras draudimas ir buvo pateiktas kaip Rusijos nacionalinių interesų pažeidimas.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer