Skubus skrydis į Kaliningradą: atvyko Rusijos Saugumo Tarybos pirmininkas

Atsiradus papildomai įtampai tarp Vilniaus ir Maskvos, Rusijos kariuomenės lėktuvas antradienio rytą nusileido Kaliningrade. Tikėtina, kad juo skrido Rusijos Saugumo Tarybos pirmininkas Nikolajus Patruševas, šiuo metu dalyvaujantis pasitarime su vietos regionine valdžia.

Apie 8 val. ryto į Kaliningrado sritį atskrido „spec. paskirties“ Rusijos lėktuvas, priklausantis šalies gynybos ministerijai ir naudojamas skraidinti aukštas pareigas užimančius politikus ar kariuomenės atstovus.

Vėliau pasirodė pranešimai, kad į Kaliningradą specialaus vizito atvyko Rusijos Saugumo Tarybos pirmininkas N. Patruševas.

„RIA Novosti“ skelbiama, kad ten jis dalyvaus Rusijos šiaurės vakarų nacionalinio saugumo posėdyje. Tikėtina, kad bus aptariami su Lietuvos bei ES taikomų sankcijomis susiję klausimai.

Anot Saugumo Tarybos spaudos tarnybos, posėdyje dalyvaus prezidento pasiuntinys Šiaurės Vakarų federalinėje apygardoje Aleksandras Gutsanas, regionų gubernatoriai, taip pat daugelio kitų ministerijų ir departamentų atstovai.

Pažymima, kad Rusijos saugumo tarybos vadovo kelionė į Kaliningradą buvo suplanuota dar prieš Lietuvai įvedus tranzito į Kaliningrado sritį apribojimus ir nėra tiesiogiai susijusi su šiais įvykiais. Kartu nurodoma, kad Patruševui taip pat numatytas atskiras pokalbis su įgaliotiniu bei Kaliningrado srities gubernatoriumi Antonu Alikhanovu.

Modifikuotas lėktuvas „Tu-214PU“ Rusijos gynybos ministerijos poreikiams yra naudojamas nuo 2018-ųjų ir nuo gamyklinės versijos skiriasi įrengtomis „papildomomis ryšio priemonėmis“.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer