Rusų okupantai dezertyriauja, vartoja narkotikus, alkoholį: sulaikyta beveik 1 tūkst. asmenų

UNIAN rašo, kad laikinai tarp Rusijos kariuomenėje esančių karių, kurie yra dislokuoti okupuotose Donecko srities teritorijose, padidėjo dezertyrų skaičius.

Nacionalinio pasipriešinimo centro duomenimis, rusų okupantų moralė, o taip pat ir psichologinė būklė smarkiai pablogėjo.

Teigiama, kad Rusijos Federacijos komendantūros atstovai iš viso sulaikė beveik 1 tūkst. rusų okupantų, kurie vykdė kriminalinius ir administracinius nusižengimus – neteisėtai pasišalino iš tarnybos vietos, vartojo alkoholinius gėrimus, narkootines ir kitas psichotropines medžiagas.

Taip pat priduriama, kad tokie rusų okupantų veiksmai gali kelti grėsmę civiliams gyventojams.

Ukrainos gynybos ministerijos atstovai jau anksčiau skelbė, kad panika tarp rusų okupantų ir toliau didėja, mat rusų kariuomenėje padaugėjo dezertyravimo atvejų, taip pat rusų kariai pradėjo save dažniau žaloti.

Kremlius: V. Putinas žinutėje Kim Jong Unui ragina gerinti tarpusavio bendradarbiavimą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį sveikinime Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui šalies nacionalinio išsivadavimo dienos proga paragino Maskvą ir Pchenjaną stiprinti ryšius.

Rusija ir Šiaurės Korėja, kurios abi vis labiau izoliuojamos nuo Vakarų ir kurioms taikomos sankcijos, suartėjo nuo tada, kai Kremlius praėjusiais metais dislokavo karius Ukrainoje ir pradėjo didelio masto karo veiksmus.

„Esu tikras, kad ir toliau plėtosime dvišalį bendradarbiavimą visose srityse mūsų tautų labui, siekdami stiprinti stabilumą ir saugumą Korėjos pusiasalyje ir visame Šiaurės Rytų Azijos regione“, – sakoma Kremliaus išplatintame pareiškime.

V. Putinas teigė, kad būtent per Korėjos išsivadavimą iš Japonijos ir sunkų karo metą buvo padėtas pagrindas glaudžiam Maskvos ir Pchenjano bendradarbiavimui.

Rusijos lyderis tai pareiškė po to, kai jo gynybos ministras Sergejus Šoigu praėjusį mėnesį per susitikimą su savo kolega Kang Sun Namu Pchenjane pasidžiaugė savo šalies partneryste su Šiaurės Korėja.

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas atsakė į šį vizitą, sakydamas, kad Jungtinės Valstijos mano, jog S. Šoigu buvo atvykęs į Šiaurės Korėją, kad parūpintų ginklų, skirtų padėti Ukrainoje kovojančioms Rusijos pajėgoms.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer