Rusų programišiai atakavo Lietuvą dėl Kaliningrado – nusitaikė į svarbias įstaigas

Rusijai reiškiant nepasitenkinimą dėl dalinio prekių tranzito į Kaliningrado eksklavą ribojimo Lietuvos verslams pradėjo grasinti su rusų žvalgyba siejama programišių grupuotė „Killnet“.

Dar savaitgalį buvo paskelbta, kad neatšaukus ribojimų Kaliningradui „500 Lietuvos įmonių gresia dideli nemalonumai“.

„Killnet“ savo naujienų kanale skelbia, kad yra labai nepatenkinti NATO veikla, asmeniškai jos vadovu Jensu Stoltenbergu.

Birželio 27-osios rytą atsirado įrašas, kuriame skelbiama, kad bus atakuojama buhalterines paslaugas teikiančių įmonių programinė įranga tiek Lietuvoje, tiek ir Latvijoje.

Buvo nurodytas internetinių buhalterinių programų sąrašas. Straipsnio rengimo metu informacijos apie šių paslaugų tiekėjų veiklos sutrikimus nebuvo, tačiau patekti į sąraše esančius puslapius taip pat nepavyko. Tikėtina, kad prieš paslaugų tiekėjus yra vykdoma DDoS ataka.

„Killnet“ taip pat paskelbė, kad buvo sutrikdyta VMI veikla. Šiuo metu VMI puslapyje rašoma: „Sistemos triktis. Prašome Jūsų pabandyti vėliau. Atsiprašome dėl nepatogumų“.

(papildyta 11:51) Užfiksavus neįprastai didelį prisijungimų srautą prie Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemų, dėl saugumo VMI laikinai jas sustabdė.

„Atkreipiame dėmesį, jog VMI klientų duomenys yra saugūs. Šiuo metu išjungta VMI internetinė svetainė, Mano VMI sistema bei nėra galimybės gauti paslaugų telefonu“, – pranešė inspekcija.

VMI apie tai informavo Nacionalinį kibernetinio saugumo centrą ir pašalinus nesklandumus apie tai informuos viešai.

Pažymima, kad VMI Elektroninio deklaravimo sistema (EDS) veikia.

Anksčiau šiais metais „Killnet“ žiniasklaidoje buvo minima kelis sykius: skelbta apie jų pasiruošimą sutrikdyti „Eurovizijos“ balsavimą ir išpuolius prieš Italijos ir Vokietijos valdžios institucijų tinklapius. Gegužės viduryje „Killnet“ paskelbė „šventą karą rusofobijai NATO šalyse“.

„Killnet“ specializuojasi „DDoS“ atakose. Tai brutalus pasirinkto taikinio užtvindymas užklausomis, taip laikinai paralyžiuojant veiklą, tačiau daugiau žalos dažniausiai nepadarant.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer