Rusų reperis rėžė iš peties apie mobilizaciją, privertė nutilti net patyrusius propagandininkus

V. Putino režimą ir karą Ukrainoje palaikantis Rusijos atlikėjas Davidas Nurijevas, labiau žinomas „Ptacha“ pseudonimu, propagandinės televizijos NTV pokalbių šou laidoje aršiai kritikavo vykdomos mobilizacijos tvarką ir šalies žiniasklaidą, kuri „bent jau kalbėtų apie tai, kas iš tiesų egzistuoja“.

Muzikantas anksčiau yra sakęs, kad „reikia užimti visą Ukrainos teritoriją“, tačiau dabar jau pasipiktinęs kritikavo savo šalies propagandą.

Reperis pareiškė, kad vyrai yra į karinės prievolės tarnybą (rus. „vojenkomat“) suvaromi „kaip avinai užmušimui“ ir papasakojo savo pažįstamo istoriją. Tariamai sveikatos problemų turintis vyras vis tiek buvo varu išvarytas į karą su Ukraina, nepaisant „visų rankose laikomų popierių“.

„Vyrukas sveikatos problemų turi. Jis vakar atvažiavo pas mane iš vojenkomato. Jis sėdėjo ir drebėjo. Turėjo dokumentų pluoštą, ir jam sako: „Tu juk matai ir girdi – viskas normalu. Pasirašinėk“. Jokios medicininės patikros“, – laidoje kalbėjo „Ptacha“.

Laidos vedėjai bandė teisinti valdžios veiksmus ir vadino tai „paviene istorija“, tačiau reperis nesutiko. Jo teigimu, tai būtent ir yra ta konkreti istorija, kuri atspindi bendrą situaciją.

„Aš suprantu, kad jūs čia propaganda užsiimate. Tačiau užsiimti propaganda reikia taip, kad tai veiktų. Propaganduokite tai, kas iš tiesų egzistuoja. Nereikia kurti tai, ko nėra. Žmones suvaro kaip avinus“, – aiškino jis.

Nepaisant to, kad pats D. Nurijevas laidoje kalba apie nuolatinę propagandą iš Kremliaus kontroliuojamos žiniasklaidos ir nėra patenkintas mobilizacijos principais, tai netrukdo jam aktyviai palaikyti karo veiksmų Ukrainoje.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer