Rytoj to neatlikus teks susimokėti baudą: įsidėmėkite

Rytoj Lietuvai svarbią dieną, Liepos 6-ąją, nepamirškite ne tik sugiedoti Lietuvos himną, bet ir iškelti trispalvės – to nepadarius, gali tekti susimokėti baudą.

Liepos 6-ąją – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, taip pat Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją vėliava turi būti iškeliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų pastatų, taip pat ant gyvenamųjų namų.

Neiškėlus vėliavos – bauda

Atsakomybė už vėliavos iškėlimo pažeidimus numatoma LR Administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnyje. Jame nurodoma:

„1. Lietuvos valstybės vėliavos, užsienio valstybės, Europos Sąjungos ar tarptautinės viešosios organizacijos vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dešimt iki dvylikos eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dešimt iki šešiolikos eurų.

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dvylikos iki šešiolikos eurų ir valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų.“

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) specialistai taip pat primena, kad svarbu ne tik vėliavą iškelti – ji taip pat turi atitikti numatytus reikalavimus.

Besiruošiantiems įsigyti vėliavą arba jas gaminantiems bei parduodantiems VVTAT ragina atkreipti dėmesį į pagrindinius reikalavimus:

– vėliavos audeklo pločio ir ilgio santykis yra 3:5;

– vėliavos medžiagos abiejų pusių spalvos turi atitikti etalonines vėliavos originalo spalvas;

– siuvimui turi būti naudojami medžiagos spalvos siūlai;

– turi būti pridėta vėliavos priežiūros instrukcija (simboliai).

www.tv3.lt

Site Footer