Šeima sukrėsta: 6-erių sūnų rado be gyvybės ženklų

Pranešama, kad per paskutinį nuo rugsėjo mėnesio įvykusį streptokoko A protrūkį Jungtinėje Karalystėje mirė mažiausiai 40 vaikų. Infekcijos auka tapo ir 6 metų berniukas iš Velso.

Šešerių metų vaikas, kurio kūną vonios kambaryje ant grindų aptiko mama, mirė nuo streptokoko A, paskelbta tyrimo metu. Mylimą sūnų Brodie Lee Morganą jo mama Jamie Lee rado lapkričio 8-osios rytą.

Tyrimo metu buvo liudijama, kad paramedikai atvyko į šeimos namus Niubridžo mieste, Pietų Velse, bet vaiko gyvybės nepavyko išgelbėti, rašo express.co.uk.

Po trijų dienų gydytojo Andrew Bamberio atlikta pomirtinė ekspertizė nurodė galimą medicininę mirties priežastį – A grupės streptokokinį sepsį, plačiau žinomą kaip streptokokas A.

Netektis sugniuždė

Streptokokas A yra dažna bakterija, kuri paprastai sukelia lengvas infekcijas – dažniausiai vaikams. Simptomai gali būti panašūs į gripą, taip pat pasireiškia bėrimas, raumenų skausmai, vėmimas ir gerklės skausmas.

Tačiau kai kuriais atvejais būklę gali komplikuoti pasunkėjęs kvėpavimas. Nuo rugsėjo mėn. mažiausiai 40 vaikų Jungtinėje Karalystėje mirė nuo streptokoko A, įskaitant penkis vaikus Velse.

Kaip pranešama tyrime, mama iškvietė greitąją medicinos pagalbą, tačiau berniuko nepavyko išgelbėti. Medikai liudijo, kad jokių įtartinų jo mirties aplinkybių nėra.

Brodie, didžiulis regbio gerbėjas, buvo apibūdinamas kaip „gražiausias mažas berniukas pasaulyje“ ir gyveno su savo „geriausia drauge“ mama Jamie.

Pagerbdami mirusį sūnų, Brodie šeima sakė: „Brodie buvo labai draugiškas. Jis labai mėgo žaisti su draugais, nekantraudavo susitikti su jais mokykloje.

Neseniai po pamokų pradėjo lankyti taekwondo ir ispanų kalbos pamokas, kurios jam labai patiko ir jų nekantriai laukdavo.

Jis žaidė regbį „Oakdale RFC“ komandoje, mėgo treniruotis ir sekmadieniais žaisti rungtynėse. Brodie buvo „Liverpool“ futbolo komandos gerbėjas ir dievino puolėją Mo Salah.

Namuose  jam patikdavo žaisti „Xbox“ su draugais ir šeima. Jis nekantraudavo kiekvieną penktadienį aplankyti auklę ir laukdavo penktadienių, kai valgydavome kinų maistą, nes jam jis be galo patiko.

Brodie mama Jamie Lee augino patį gražiausią berniuką pasaulyje, jie visada būdavo kartu ir ji, kaip geriausia draugė, palaikydavo sūnų kiekviename žingsnyje.

Brodie buvo mylimiausias mažas berniukas, o su Jamie Lee draugų ir šeimos palaikymu galime padėti jai susidoroti su šiuo tragiškai skausmingu smūgiu.“

Streptokoko A simptomai

Šią būklę būtina pastebėti laiku, nes tai gali padėti išgelbėti gyvybę.

Streptokoko A požymiai yra:

 • į gripą panašūs simptomai, pvz., aukšta temperatūra, patinusios liaukos arba kūno skausmas;
 • gerklės skausmas (gerklės uždegimas arba tonzilitas);
 • bėrimas, kai oda tampa labai šiurkšti (skarlatina);
 • šašai ir opos (impetigo);
 • skausmas ir patinimas;
 • stiprūs raumenų skausmai;
 • pykinimas ir vėmimas.

NHS pataria kviesti skubiąją medicinos pagalbą, jei:

 • vaikui sunku kvėpuoti;
 • kvėpuoja su pauzėmis;
 • oda, liežuvis arba lūpos įgauna mėlyną arba pilką atspalvį – tamsiaodžiams tai lengviau pastebėti ant delnų ar padų;
 • vaikas yra išsekęs ir nepabunda arba neužmiega.

Pastebėjus šiuos simptomus, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Laiku aptiktas streptokokas A gali padėti išvengti mirties.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer