Ši nemaloni liga smogia vis daugiau lietuvių: prasideda kosuliu

Dažnas iš mūsų susiduriame su vienokiu ar kitokiu kosuliu. Ar kosulys gali išduoti klastingas ligas ir kaip suprasti, kada tai tik peršalimo požymis ir kada kosulys slepia kitą ligą?

Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavęs otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kosulys gali išduoti kelias ligas, todėl labai svarbu kreiptis į medikus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų slypi už kartais visai nekaltai atrodančio kosuliu.

Kosulį sukelia refliuksas

Pasak gydytojo, viena priežasčių, kuri gali sukelti kosulį, yra refliuksas.

Vis dėlto, dažnai pacientai netiki, kad juos vargina būtent refliuksas ir sako, kad neturi jokių požymių. Vis tik atliekami tyrimai parodo kitaip.

„Paprastai žmonės net nesiskundžia jokiomis skrandžio bėdomis. Jie neturi jokių bėdų, nejaučia skrandžio skausmų. Jiems nieko neskauda, tačiau yra laringoezofaginė forma, kai miego metu skrandžio turinys pakyla į viršutinius kvėpavimo takus, sudirgina paviršių ir sukelia kosulį.

Organizmas tokiu būdu stengiasi apsisaugoti nuo rūgštinio produkto ir išskiria daug gleivių. Tos gleivės „sėdi“ burnoje, atsisėdus „nusileidžia“ žemyn ir ima kosėti, lyg gerklėje būtų koks nors svetimkūnis.“

Pasak mediko, refliuksą parodo tik atliekami tyrimai, kai yra apžiūrima stemplė ir pastebimi tam tikri ryškūs pakitimai.

Medikas pataria, esant refliuksui, miegoti ant pakeltos lovos galvūgalio arba rinktis aukštesnę pagalvę. „Taip pat mano rekomendacija prieš miegą nevalgyti, nepersivalgyti ir nevartoti alkoholio.“

Apie tai, kaip įveikti kosulį ir kokiais būdais galime padėti sau kovoti su užsitęsusiu kosuliu, žiūrėkite tinklalaidėje  „Sveikatos DNR“.

Visą laidą žiūrėkite čia:

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer