Šiam mažyliui tiek pat dienų, kiek trunka karas: jo mama siunčia žinią

Daugelis tų, kurie paliko Ukrainą pirmosiomis karo dienomis, šiandien sugrįžta namo – tarp grįžtančiųjų ir mažametis berniukas, gimęs ligoninės rūsyje antrąją Rusijos invazijos į Ukrainą dieną.

Nekaltumo burbulas karo draskomame pasaulyje – taip galima apibūdinti šiandieninę situaciją, kai krentant bomboms gimsta vaikai.

Nuo gimimo matė tik karą

Tačiau Fediras nežino, kad pasaulis gali būti kitoks. Jis gimė vasario 25 d., antrąją invazijos į Ukrainą dieną. Šiandien kyla vienintelis klausimas – kokioje Ukrainoje jis augs toliau?

„Mūsų šalis labai gera ir galbūt tai yra kaina, kurią turime sumokėti už tai, kad kiti vaikai gyventų geresniame pasaulyje, geresnėje šalyje“, – BBC reportaže svarstė Fedirą ant rankų sūpuojanti mama.

Viktorija pagimdė ligoninės rūsyje, atskirta nuo 50 kitų žmonių. Nepaisant neramios sūnaus gyvenimo pradžios, ji tvirtai žino, kokias vertybes nori įdiegti savo sūnui:

„Kasdien sakau jam vertinti ir būti dėkingam savo šalies žmonėms bei stengtis išlaikyti ypatingą ukrainietišką dvasią.“

Prieš daugiau nei 100 dienų, karo frontas priartėjo prie Kyjivo. Tokiems miestams kaip Irpinė teko didžiausia našta, žmonės ir naminiai gyvūnai bet kokia kaina stengėsi pabėgti.

Laimei, tuomet Rusijos pajėgoms nepavyko, tačiau ore tvyro įtampa – ar jie bandys iš naujo? Tačiau net ir tai neleidžia miesto gyventojams pasiduoti – jie iš naujo stojasi ant kojų.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer