Baigėsi fiasko: Lavrovas taip ir nesugebėjo „teleportuotis“ į Serbiją

Rusijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad Balkanų šalys – Bulgarija, Šiaurės Makedonija ir Juodkalnija – nesuteikė leidimo praskristi Rusijos diplomatijos vado Sergejaus Lavrovo lėktuvui.

Birželio 6-7 dienomis Rusijos užsienio reikalų ministras turėjo viešėti Serbijoje, vienoje iš tų retų Europos valstybių, kurios išlaiko draugiškus santykius su agresore.

„Šie pranešimai atitinka teisybę“, – atskleidė „Interfaks“ Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Paklaustas, ar dėl šios priežasties buvo atšauktas S. Lavrovo vizitas į Serbiją, diplomatas atrėžė: „Gebėjimo teleportuotis mūsų diplomatija dar neįvaldė“.

Sekmadienį serbų leidinys „Danas“ paskelbė, kad Juodkalnija, Šiaurės Makedonija ir Bulgarija uždraudė skrydį šių šalių oro erdve lėktuvui, kuriuo S. Lavrovas pirmadienį planavo skristi į Belgradą.

Serbijos premjerė Ana Brnabič anksčiau pripažino, kad situacija su S. Lavrovo atvykimu į Belgradą yra „ypač apsunkinta“, o visus transportavimo reikalus asmeniškai tvarko šalies prezidentas Aleksandras Vučičius.

„Iš tiesų neįtikėtina, kad situacija Europoje ir pasaulyje tokia, kad vienos iš šalių prezidentas turi užsiimti tokiais dalykais, kaip (kitos šalies) užsienio reikalų ministro skrydžio logistika, nuo ko priklauso, ar atskris jis ar ne“, – cituojama ji „Current Time“.

Pirmadienį ji žada kreiptis į tautą dėl S. Lavrovo skrydžio į Belgradą atšaukimo.

Serbija, skirtingai negu daugelis Europos valstybių, palaiko gerus santykius su Rusija net ir po šios kruvino įsiveržimo į Ukrainą. Gegužės pabaigoje abiejų šalių prezidentai susitarė dėl naujos trejų metų sutarties rusų dujų tiekimui.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer