Ukrainos generolas: Putinas ruošiasi uždrausti rusams palikti kariuomenę

UNIAN skelbia, kad Rusijos Federacijos lyderis Vladimiras Putinas ketina neleisti šalies kariams ir karininkams palikti tarnybą vadinamosios „specialiosios karinės operacijos“ metu.

Teigiama, kad Kremliaus pareigūnai šiam tikslui ketina pakoreguoti teisės aktus, kad įstatymas būtų legalizuotas.

„Noriu pastebėti, kad Rusijos vadovybė, siekdama sumažinti tarnybą paliekančių asmenų skaičių, jau rengia teisės aktus tam, kad būtų uždrausta karo padėties metu, dar vadinamos „specialiąja karine operacija“, pasitraukti iš karinės tarnybos“, – sakė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo atstovas Oleksijus Hromovas.

O. Hromovas pridūrė, kad tik nedidelė dalis civilių sutinka pasirašyti sutartį tam, kad įstotų į rusų kariuomenę ir vėliau išvyktų kariauti Ukrainoje.

Primenama, kad nuo karinės invazijos pradžios išvykti kariauti į Ukrainą atsisakė mažiausiai 1793 rusai.

Ukrainos duomenimis, invazijos metu Ukrainoje jau žuvo daugiau kaip 41 tūkst. 500 rusų karių.

Rytų Ukrainoje rusams apšaudžius autobuso stotelę žuvo 8 žmonės

Rytų Ukrainoje prie fronto linijos esančiame Torecko miestelyje rusams ketvirtadienį apšaudžius autobuso stotelę žuvo aštuoni žmonės, o dar keturi buvo sužeisti, pranešė regiono administracijos vadovas.

„Kaip rodo preliminari informacija, vyko artilerijos apšaudymas. Pataikyta į viešojo transporto stotelę, kur tuo metu buvo minia žmonių“, – per platformą „Telegram“ pranešė Donecko srities ukrainiečių administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka.

Jis sakė, kad tarp sužeistųjų yra trys vaikai.

Išpuolis įvykdytas Kyjivui paraginus civilius gyventojus palikti karo draskomą Donecko regioną, kuriam tenka didžiausias Maskvos puolimo šalies rytuose smūgis.

„Kreipiuosi į visus regiono gyventojus: nepaverskite savęs rusų taikiniu! Laiku evakuokitės!“ – rašė P. Kyrylenka.

Ukrainos pareigūnai teigė, kad Rusija ir toliau apšaudo miestus ir miestelius palei visą fronto liniją.

Pietinio Mykolajivo miesto meras sakė, kad anksti ryte per apšaudymą nukentėjo gyvenamieji namai dviejuose rajonuose.

Mykolaivas yra arčiausiai vietovių, kuriose Ukrainos pajėgos ketina pradėti didelį kontrpuolimą, esantis miestas ir dažnai būna apšaudomas rusų.

Netoli sienos su Rusija esančio šiaurės rytinio Charkivo miesto pareigūnai savo ruožtu pranešė, kad raketos, paleistos iš Rusijos teritorijos, pataikė į pramoninius rajonus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer