Šiandien – sveikatai pavojinga diena: apsisaugokite laiku

Tęsiasi magnetinė audra, kuri, kaip rodo prognozės, užsitęs kiek ilgiau nei tikėtasi – nors buvo manoma, kad jau rytoj bus paskutinioji audros diena, vis tik, padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas laikysis ir ketvirtadienį.

Kaip praneša meteoagent.com, šiandien magnetinė audra smogs stipriausiai, nes magnetinio lauko aktyvumas sieks penkis balus. Tai jau laikoma riba, kai padidėjęs magnetinis aktyvumas turi žymesnį poveikį sveikatai.

Prognozuojama, kad rytoj magnetinio lauko aktyvumas kiek sumažės ir sieks keturis balus, tokio paties stiprumo aktyvumas laikysis ir ketvirtadienį. Penktadienį audra turėtų nurimti, prognozuojamas tik trijų balų magnetinio lauko aktyvumas.

Magnetinės audros – kas tai?

Saulės žybsniai, dar vadinami Saulės audromis, taip pat geomagnetinėmis audromis – tai Saulėje vykstančios reakcijos: vainikinės masės išmetimas, žybsniai jos paviršiuje ir kitos reakcijos, dėl kurių energija iš Saulės išsisklaido visomis kryptimis, taip pat ir į Žemę. Susidūrus su magnetosfera, tai sukelia didesnį magnetinį aktyvumą.

Viena iš padidėjusio magnetinio lauko aktyvumo išdavų yra danguje pasirodančios Šiaurės pašvaistės, taip pat padidėjus aktyvumui galimi radijo ryšio, palydovų veikimo sutrikimai, elektros tinklų gedimai.

Taip pat padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas gali turėti įtakos ir mūsų savijautai. Ir nors mokslininkai vieningai nesutaria, koks yra poveikis, aišku viena – magnetinės audros paveikia sveikatą, ypač jautresnių asmenų, o jei audra itin stipri, jos poveikį gali pajusti ir visiškai sveiki žmonės.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie požymiai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Kaip apsisaugoti?

Nors sakoma, kad magnetinės audros kelią pavojų žmonių sveikatai, tačiau mokslininkai nėra linkę priimti vieningos nuomonės. Visgi, tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Jei norite apsidrausti ir sumažinti magnetinių audrų poveikį, mokslininkai pataria laikytis kelių taisyklių:

1. Valgykite mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.

3. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.

4. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime.

5. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu. 

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer