Šie tyrimai parodo, kad žmogus geria daug alkoholio: kiti to nežino

Kraujo tyrimai gali atskleisti daug sveikatos negalavimų. Kraujo tyrimai parodo ir kepenų fermentų skaičių, jų padidėjimą, todėl labai svarbu tirtis tam, kad būtų užkirstas kelias ligoms.

Kauno klinikų filialo Romainių ligoninės Pulmonologas plaučių gydytojas Virginijus Meškinis naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakojo apie kepenų fermentų tyrimus bei kaip kepenys gali būti „valomos“.

Šie tyrimai parodo, kad žmogus geria daug alkoholio

V. Meškinis laidoje teigė, jog pacientams būna tiriamas kraujas tam, kad išsiaiškintų, ar nėra padidėję kepenų fermentų kiekis kraujyje.

„Mus domina kepenų rodikliai, kartais tuo pačiu ir inkstų rodikliai. Tai svarbu ištirti, nes jei pacientui pradėsime gydymą dėl tam tiktų ligų, tie rodikliai gali pradėti keistis ir į blogąją pusę“, – aiškina gydytojas.

V. Meškinis atskleidė ir šokiruojantį faktą:

„Normalus kepenų fermentų kiekis kraujyje yra iki 50, tačiau ateina žmonių, kuriems kepenų fermentai pakilę būna iki 2 tūkstančių. Tai rodo, kad žmogus gėrė. Ir labai daug.

Tai vienas iš pavyzdžių, tačiau gali būti ir kitų priežasčių. Tokiu atveju pirmiausia reikia, liaudiškai tariant, „išvalyti“ kepenis hepatoprotektoriais (vaistai arba kitos medžiagos, kurios naudojamos kepenų apsaugai ir jų funkcijos palaikymui – aut. past.).

Yra skiriami vaistai ir skysčiai, kurie sugrąžina normalią kepenų funkciją. Juos vartoti reikia 5–7 dienas ir kartais to užtenka. Galiu gydyti ir tuos žmones, kuriems kepenų fermentų padidėjimas siekia 3 kartus ir truputį daugiau.

Tačiau yra pacientų, kuriuos gydžiau, tačiau kepenų fermentai negrįžo į normos ribas niekaip. Tai jau buvo ilgalaikiai pakitimai.“

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

www.tv3.lt

Site Footer