Šios Zelenskio nuotraukos drebina internetą: veidas pasako daugiau nei žodžiai

Po susitikimo ketvirtadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atrodė ne itin sužavėtas maloniais Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono gestais, po pastarųjų jo komentarų apie Rusijos sukeltą karą.

Ketvirtadienį Kyjive susitikęs su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Ukrainos prezidentas V. Zelenskis atrodė toli gražu nelikęs sužavėtas.

V. Zelenskis atrodė nepatogiai pasijutęs po to, kai šį apsikabino E. Macronas. Manoma, kad tokia Ukrainos prezidento išraiška buvo atsakas į Prancūzijos prezidento pastarąsias kalbas, kuomet šis siūlė Ukrainai „nežeminti“ Rusijos ir siekti užbaigti konfliktą derybomis su Vladimiru Putinu.

Pasibaigus bendrai spaudos konferencijai V. Zelenskis ir ES lyderiai Kyjive pozavo kameroms. Kuomet V. Zelenskį apkabinti bandė E. Macronas, Ukrainos prezidentas atrodė itin šaltas.

E. Macronas ištiesęs ranką bandė apkabinti V. Zelenskį, tačiau šis, atrodė, kad dvejojo. Visgi, prieš kameras jis patapšnojo E. Macronui draugiškai per nugarą, tačiau stengėsi užtikrinti, kad artimas pokalbis su Prancūzijos prezidentu būtų kuo trumpesnis.

Kuomet Emmanuelis Macronas ir toliau bandė sudominti V. Zelenskį atvirais draugystės gestais, Ukrainos prezidentas keliais momentais žiūrėjo arba į žemę, arba pro šalį.

Pažadėjo viską atstatyti

Kiek anksčiau V. Zelenskis buvo apkaltinės E. Macroną kaip konflikto tarpininku, kuris pateisina V. Putino veiksmus. Ukrainos prezidentas kalbėjo, kad jį nustebino pastarieji E. Macrono pasisakymai ir suabejojo, kad jis siekia taikos tinkamomis priemonėmis.

Anksčiau šį mėnesį jis sakė „Financial Times“: „Nieko nežeminsime. Mes atsakysime tuo pačiu.“

Tęsiant raginimus nutraukti karą, V. Zelenskis pridūrė, kad yra atviras „tiesioginėms deryboms“ su V. Putinu. Tačiau tokius siūlymus Rusijos lyderis ir toliau atmeta, rašoma mirror.co.uk.

„Bet koks karas turėtų būti baigtas prie derybų stalo. Būtent taip yra nutikę istorijoje. Aš vis dar esu ryžtingas ir užsispyręs, noriu to ar ne, tačiau esu pasirengęs tiesioginėms deryboms su prezidentu V. Putinu, jeigu tik būsime pasirengę rimtai diskutuoti apie šio karo pabaigą“, – kalbėjo „Financial Times“ V. Zelenskis.

Kelionės į Ukrainą metu ES lyderiai išreiškė palaikymą šaliai, po to, kai karo nuniokota Ukraina išreiškė susidomėjimą stoti į Europos Sąjungą.

Keturių ES valstybių – Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Rumunijos lyderiai reikalauja, kad Ukrainai po prašymo „nedelsiant“  būtų suteiktas kandidatės statusas.

ES lyderių grupė taip pat lankėsi netoli Kyjivo esančiame Irpinės mieste, kad pamatytų žiaurius Rusijos okupacijos padarinius. Apsuptas suniokotų vaizdų, Italijos premjeras Mario Draghi sakė: „Mes viską atstatysime. Jie sunaikino vaikų darželius, žaidimų aikšteles. Viskas bus atstatyta.“

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer