Širdį spaudžianti akimirka: po 2 metų iš Rusijos nelaisvės namo grįžusi „Azovstal“ medikė mylimajam ištarė „taip“

Po beveik dvejų metų iš Rusijos nelaisvės namo grįžusią Ukrainos karo medikę jos mylimasis pasitiko didele rožių puokšte ir piršlybomis. Moters brigados vadas ketvirtadienį feisbuke paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Galyna Fedyčyn taria „taip“ savo išrinktajam Mykolai Gryženiakui.

Galyna tik trečiadienį grįžo į giminę po Ukrainos ir Rusijos apsikeitimo belaisviais. Ji ir jos mylimasis 2022 m. pavasarį kartu kariavo prieš rusų kariuomenę 36-ojoje jūrų pėstininkų brigadoje Mariupolio uostamiestyje.

Jųdviejų vadas Serhijus Volynskis, vadinamas „Volyna“, greta besibučiuojančios poros vaizdo įrašo rašė: „Ši meilė įveikė sunkumus, kurie gali palaužti stipriausius“.

Mariupolio gynėjai ir ypač 36-osios jūrų pėstininkų brigados kovotojai Ukrainoje garbinami kaip didvyriai, nes jie daug savaičių atlakė rusų apsiaustį. G. Fedychin buvo paimta į nelaisvę. Jie išgyveno dvejų metų išsiskyrimą, „bet jų širdys nesiliovė plakti vienodu ritmu“, rašė Volyna.

Porą socialiniuose tinkluose pasveikino ir Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas.

„Iš nelaisvės paleista karo medikė Galyna Fedyčyn susižadėjo su savo vaikinu, 36-osios brigados jūrų pėstininku Mykolai Gryženiaku.

Sveikiname!“, – „Telegram“ rašė jis.

Ukraina ir Rusija apsikeitė karo belaisviais

Po iki šiol didžiausio apsikeitimo belaisviais tarp Ukrainos ir Rusijos Kyjivas tikisi, kad į tėvynę grįš ir kiti į nelaisvę paimti kariai.

Ateinančiomis savaitėmis į namus gali grįžti dar daugiau didvyrių, per televiziją sakė Ukrainos žmogaus teisių įgaliotinis Dmytras Lubinecas. „Uždavinys yra susigrąžinti absoliučiai visus“, – pridūrė jis.

Rusija ir Ukraina antradienį pirmą kartą nuo vasaros vėl apsikeitė belaisviais. Oficialiais duomenimis, iš rusų nelaisvės ištrūko 230 ukrainiečių vyrų ir moterų. Savo ruožtu Maskva susigrąžino 248 karius.

Per beveik dvejus metus trunkančią Rusijos invaziją į Ukrainą jau būta dešimtys tokių akcijų.

JAV Karo studijų instituto (ISW) ekspertai Vašingtone Maskvos grįžimą prie apsikeitimo belaisviais praktikos laiko apgalvotu žingsniu po pastarųjų pranešimų apie ukrainiečių karių kankinimus Rusijos nelaisvėje. Tai esą gali būti dalis didelės informacinės kampanijos, kuria Rusija nori pademonstruoti, kad laikosi tarptautinės humanitarinės teisės.

Rusų belaisvėje yra dar 4 tūkst. ukrainiečių

Kyjivo duomenimis, rusų nelaisvėje dar yra per 4 tūkst. ukrainiečių. Iki šiol į Ukriną grįžo daugiau kaip 2 800. Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas patvirtino tikslą susigrąžinti namo visus belaisvius. Apsikeitimas visais belaisviais yra prezidento Volodymyro Zelenskio vadinamosios taikos formulės dalis.

A. Jermakas paskelbė, kad kitas susitikimas dėl taikos formulės valstybių nacionalinio saugumo patarėjų lygiu numatytas dar sausį Šveicarijoje. Likus dienai iki Pasaulio ekonomikos forumo pradžios Davose, ten sausio 14 d. turėtų vykti Ukrainos klausimui skirta konferencija.

Panaši konferencija spalį vyko Maltoje. Joje dalyvavo daugiau kaip 60 šalių atstovai. Konsultacijos, be kita ko, skirtos paramai Ukrainai išlaikyti. Rusija į susitikimus nėra kviečiama.

www.tv3.lt

Site Footer