Skaudi netektis: mirė nusipelnęs gydytojas Romualdas Jurgutis

Prieš šventes Lietuva neteko gardaus gydytojo Romualdo Jurgučio. Liūdna žinia apie tai pasidalino Klaipėdos universiteto ligoninė.

„Su liūdesiu pranešame, kad netekome mylimo savo kolegos ir mokytojo, gydytojo Romualdo Jurgučio. Romualdas Jurgutis gimė 1934 m. gruodžio 15 d. Palangoje ir pasaulį paliko 2023 m. gruodžio 23 d.“ – pranešė ligoninė.

Pažymima, kad velionis kolegų su meile patriarchu vadintas Romualdas buvo medicinos mokslų daktaras, daug prisidėjęs Vakarų Lietuvoje plėtojant hematologiją. Jis įsteigė ir vadovavo Lietuvos hemofilijos centrui, dirbo vyriausiu Lietuvos hematologu.

Velionis mokėsi Palangos vidurinėje mokykloje, nuo 1954 m. iki 1960 m. studijavo Kauno medicinos institute. Su žmona Danguole Jurgutiene užaugino keturis vaikus: Romą, Arnoldą, Mindaugą ir Gediminą, kurie taip pat pasirinko mediko kelią.

Nusipelnęs hematologas

Nuo 1960 iki 1975 metų Romualdas dirbo vidaus ligų skyriaus gydytoju ir hematologu konsultantu Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, ir 1968 apsigynė disertaciją hematologijos kryptyje. Nuo 1975 m. iki 1993 m. jis vadovavo Klaipėdos miesto ligoninės Vidaus ligų skyriui. Nuo 1993 iki 2014 dirbo Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytoju hematologu, ir Hematologijos skyriaus vedėju (iki 2005 m), buvo Terapinės klinikos vadovu.

„53 savo gyvenimo metus paskyręs medicinai, įnešęs didžiulį indėlį į mokslinę bendruomenę, buvo ir aktyvus visuomеnės narys. Jis buvo Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto docentas, Lietuvos gydytojų sąjungos tarybos narys ir Lietuvos gydydojų VII suvažiavimo Klaipėdoje pirmininkas, Hematologų draugijos pirmininkas. 2005 m. jam buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas.

Šiandien prisimename Romualdą ne tik kaip aktyvų mediką ir šeimos žmogų, bet ir kaip energingą kalnų slidinėjimo entuziastą, kuris įskiepijo meilę kalnų slidinėjimui ne tik savo šeimai, bet ir plačiai Klaipėdos bendruomenei, būdamas Klaipėdos kalnų slidinėjimo klubo prezidentu“, – rašė ligoninė.

Priduriama, kad pasitraukęs iš aktyvios medicinos praktikos, Romualdas nustebino nauju savo pomėgiu ir talentu – fotografija.

Gydytojas fotografuodavo voratinklius, surengė fotografijų parodų. Dalį savo fotografijų jis padovanojo Jūrininkų ligoninės Onkohematologijos skyriui, kurį šie puošia iki šiol.

Klaipėdos universiteto ligoninės bendruomenė liūdi ir reiškia nuoširdžią užuojautą Romualdo Jurgučio šeimai – žmonai Danguolei, dukrai Romai, sūnums Arnoldui, Mindaugui ir Gediminui, kurie yra mūsų kolegos, jų šeimoms, artimiesiems ir visiems, kuriems su velioniu teko dirbti bei iš jo mokytis.

Kur galima atsisveikinti?

Romualdas Jurgutis bus pašarvotas (urna) Palangos miesto laidojimo namuose (adresas Klaipėdos pl. 67, Palanga) gruodžio 26 d. nuo 15.00 val.

Šv. Mišios gruodžio 27 d. 8.00 val. Palangos bažnyčioje.

Laidojamas gruodžio 27 d. 13.00 val. Palangos kapinėse.

Artimieji prašo velionio atminimą pagerbti vienu baltu gėlės žiedu.

www.tv3.lt

Site Footer