Šokiruojantys vaizdai iš gyvūnų kirpyklos: išmaudytą katę džiovino skalbinių džiovyklėje

Gyvūnų globos namus „Nuaras“ pasiekė šokiruojantys vaizdai iš seminaro gyvūnų kirpykloje. Seminarą vedanti lektorė rodo, kaip katę po maudymo reikia išdžiovinti skalbinių džiovyklėje.

Kaip ketvirtadienį feisbuke nurodė „Nuaras“, vienoje iš Lietuvos gyvūnų kirpyklų vyko seminaras tema ,,Kačių nukailinimas su maudymu ir džiovinimu”.

Nurodoma, kad seminaro kaina 40 eurų, mokymus stebi 10 asmenų, o juos veda gyvūnų kirpėja Katažyna.

Būtent ji pademonstruoja, kaip po maudymo katę uždaro į žmonių skalbiniams skirtą džiovyklę. Ten katė praleidžia 27 minutes.

Gyvūnų globėjai pakraupę: „Kiek tokių vargšių kačių prabuvo džiovyklėje pas šią kirpėją?“ Juk šiuo atveju gyvūnas ne tik praleido apie pusvalandį erdvėje be oro – kyla klausimas, ar tokia praktika leistina, o juolab vedami seminarai.

Vis dėlto realybė kitokia – demonstracijai pasirinktas gyvūnas ištraukiamas iš džiovyklės, jam atliekamos kitos procedūros. O vaizdo įrašas tik po seminaro sukelia didesnę pasipiktinimo bangą.

„Mūsų manymu, kirpyklų veikla Lietuvoje privalo būti reglamentuota, o kirpyklos periodiškai tikrinamos lygiai kaip, kad veterinarijos klinikos, veisėjai ar pvz. žmonių kirpyklos.

Kviečiame LR VMVT (Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą – aut. past.) ir Aplinkos ministeriją žengti dar vieną svarų žingsnį gyvūnų gerovės link ir nepalikti pilkų zonų šioje srityje“, – ragino gyvūnų sergėtojai.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer