Stipriausias per 25 metus žemės drebėjimas supurtė Taivaną, Japoniją pasiekė nedidelis cunamis

Taivaną trečiadienį supurtė 7,2 balo žemės drebėjimas, kuris, Centrinės meteorologijos tarnybos (CWA) duomenimis, sukėlė nedidelį cunamį, pasiekusį kai kurias pietvakarių Japonijos salas.

Žemės drebėjimas įvyko 7.58 val. ryto (antradienį 23.58 val. Grinvičo laiku) 15,5 km gylyje. Epicentras buvo maždaug už 25 km į pietryčius nuo Hualieno rytinėje Taivano dalyje, pranešė CWA. Po jo sekė keli stiprūs pakartotiniai smūgiai, įskaitant vieną 6,5 balo stiprumo smūgį.

JAV Geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, žemės drebėjimo stiprumas buvo 7,4 balo.

Kai kurie pastatai Hualiene buvo smarkiai apgadinti dėl stiprių požeminių smūgių, pranešė vietos žiniasklaida. Nuotraukose matyti sugriuvęs daugiaaukštis pastatas.

Pasak liudininkų, drebėjimas buvo aiškiai juntamas ir Taipėjuje.

Keliuose didžiuosiuose salos, turinčios daugiau kaip 23 mln. gyventojų, miestuose buvo sustabdytas viešasis geležinkelių transportas. Buvo nutrauktas ir greitųjų traukinių eismas.

Oficialioji Branduolinės saugos komisija (NUSC) 8.22 val. paskelbė pranešimą, kuriame teigiama, kad pietinėje Pingtungo apygardoje esanti Manšano atominė elektrinė po drebėjimo toliau normaliai veikė.

Japoniją pasiekė cunamis

Nedidelis cunamis pasiekė netoliese esančias Japonijos salas Jonaguni, Išikaki ir Mijako Okinavos prefektūroje, pranešė Japonijos meteorologijos agentūra, įspėjusi apie galimą didesnį, iki 3 metrų cunamį. Tačiau kiek vėliau cunamių pavojus buvo atšauktas.

Taivano nacionalinė priešgaisrinė agentūra per televiziją transliuotame nacionaliniame pranešime kalbėjo apie 26 pastatų „pasvirimą arba griūtį“, tačiau nepateikė jokios informacijos apie jų buvimo vietą. Taip pat, jos teigimu, nėra pranešimų apie žuvusius ar sužeistus žmones.

1999 metų rugsėjį Taivano salą, esančią ant Eurazijos plokštės ir Filipinų plokštės ribos, sukrėtė 7,3 balo stiprumo žemės drebėjimas, per kurį žuvo daugiau kaip 2 400 žmonių.

Daug aukų

Taivane per trečiadienį įvykusį galingą žemės drebėjimą, kuris apgadino dešimtis pastatų ir sukėlė perspėjimus apie cunamį, žuvo mažiausiai septyni žmonės ir 736 buvo sužeisti, pranešė nacionalinė ugniagesių agentūra. 

Dar 77 asmenys yra įkalinti pastatuose smarkiausiai nuo stichijos nukentėjusiame Hualiano mieste.

Visos žūtys įvyko Hualiano apygardoje, žemės drebėjimo epicentre. Trys iš jų žuvo žygeivių take, o vienas – greitkelio tunelyje, nurodė agentūra.

Daugiau kaip 711 žmonių buvo sužeisti, rodo atnaujinti Taibėjaus nepaprastųjų situacijų operacijų centro duomenys.

www.tv3.lt

Site Footer