Prasti popieriai Rusijos Juodosios jūros laivynui: Kyjivas skelbia apie „blogą mėnesį“ rusams

Kyjivas pareiškė, kad Rusijos Juodosios jūros laivynas patyrė „blogą mėnesį“ po to, kai Ukrainos pajėgos užpuolė kelis Rusijos laivus, įsikūrusius aplink Rusijos kontroliuojamą Krymo pusiasalį. Kovo pradžioje Ukraina panaudojo savadarbius jūrinius bepiločius orlaivius „Magura V5“, kad nusitaikytų į patrulinį laivą „Sergejų Kotovą“ netoli Kerčės sąsiaurio rytinėje Krymo dalyje. Atakos apgadino laivagalį, dešinįjį ir kairįjį šonus prieš laivui nuskęstant, pranešė Ukraina.

Vėliau mėnesį Kyjivo oro pajėgos pranešė, kad jų pajėgos smogė trims Rusijos desantiniams laivams, taip pat žvalgybos laivui „Ivanui Chursui“ Juodosios jūros uoste Sevastopolyje, kur Rusija iš dalies bazuoja savo Juodosios jūros laivyną. Ukraina sakė, kad buvo smogta keturiems laivams, tačiau nenurodė, kad jie buvo sunaikinti, skelbia portalas „Newsweek“.

„Puikus Ukrainos karių darbas“, – sakoma Kyjivo pranešime socialiniuose tinkluose.

Ukraina siekia sunaikinti didžiulę dalį Juodosios jūros laivyno

Daugiau nei dvejus metus Ukraina taikėsi į Rusijos Juodosios jūros laivyną, dažnai sėkmingai taikydamasi į didelės vertės laivus, plaukiojančius ar prisišvartavusius aplink Krymą. Maskva jau dešimtmetį kontroliuoja šią teritoriją, kurią aneksavo iš Ukrainos, ir naudojasi ja koordinuodama ir rengdama išpuolius žemyne. Kyjivas įsipareigojo susigrąžinti Krymą.

Ukraina, sunaikindama maždaug trečdalį Juodosios jūros laivyno, naudojo įvairius bepiločius orlaivius, įskaitant savo naujoviškus jūrinius bepiločius, Vakarų tiekiamas raketas ir šalies viduje pagamintas prieštankines raketas.

Rusija pasirodė esanti prastai pasirengusi kovoti su Ukrainos taktikos keliama grėsme jos ištekliams Juodojoje jūroje. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu kovo mėnesį paskelbė, kad Juodosios jūros laivynas gaus stambaus kalibro kulkosvaidžių, skirtų naudoti prieš atskrendančius dronus, ir pridūrė, kad personalas bus apmokytas „dieną ir naktį“ kovoti su bepilotėmis priemonėmis.

 

Rusija vis dar dominuoja didžiojoje Juodosios jūros dalyje

Šiuo metu Juodosios jūros bazėse naudojami masalai, o Rusija bandė užmaskuoti savo laivus dažais ir klaidinančiais siluetais, teigė Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

Kyjivo operacijos privertė Rusiją perkelti daug savo turto Kryme į Novorosijską, bazę toliau į rytus Juodojoje jūroje, Rusijos Krasnodaro regione.

„Dėl padidėjusios ukrainiečių smūgių rizikos jų tradiciniame uoste Sevastopolyje, Novorosijsko uostas dabar atlieka itin svarbų vaidmenį saugant vertingiausią Juodosios jūros laivyno turtą“, – kovo pabaigoje pastebėjo Didžiosios Britanijos gynybos ministerija.

Ministerija taip pat teigė, kad Rusija dabar naudoja baržas, kad apsaugotų laivyną Novorosijske nuo dronų atakų.

Pranešimuose teigiama, kad Maskva ruošia pamatus Juodosios jūros bazei separatistiniame Gruzijos Abchazijos regione, dar toliau nuo Ukrainos pakrantės vandenų.

Tačiau Rusija vis dar dominuoja didžiojoje Juodosios jūros dalyje, net jei dėl Kyjivo pajėgų atakų ji yra suvaržyta šiaurės vakariniame kampe, esančiame arčiausiai Ukrainos, kovo pradžioje „Newsweek“ sakė į pensiją išėjęs Ukrainos karinių jūrų pajėgų kapitonas Andrijus Ryženka.

www.tv3.lt

Site Footer