Švenčionienė tebejuodina Lietuvą Maskvoje: „Yra pas mus fašistų“

Maskvoje apsilankę įkalinto Algirdo Paleckio bendražygiai, niekieno netrukdomi tarnauja Rusijos valdžiai ir propagandai – aiškina, neva Lietuvoje siaučia fašistai, o teroristine valstybe pripažintai Rusijai linki pergalės pieš ukrainiečius.

Teisėsaugininkai tik po visuomenėje kilusio triukšmo pradėjo tyrimą dėl Paleckio organizacijos įkūrimo teisėtumo, o Valstybės saugumo departamentas įspėja – Lietuvoje mažai kam įdomi grupelė gali būti išnaudojama okupuotose Ukrainose teritorijose falsifikuojant referendumus.

Rusijos valstybinės naujienų agentūros „RIA novosti“ spaudos konferencija Maskvoje. Joje kalba liaudies diplomatais save vadinantys „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ atstovai iš Lietuvos su lydere Erika Švenčioniene priešakyje. Svečiai pareiškė norintys be vizų į Kaliningradą, atidaryti savo atstovybę Rusijoje. Jie taip pat skundžiasi, koks neva baisus dabar gyvenimas Lietuvoje.

Yra pas mus fašistų. Aš gavau ir dabar gaunau daug laiškų, pranešimų iš tų žmonių, kurie palaiko Ukrainą, Banderą. – Su grasinimais, taip? – Taip, su grasinimais“, – kalba E. Švenčionienė.

Švenčionienė aiškina, neva Lietuva pati agresyviausia šalis, o sovietmečiu buvusi Sovietų Sąjungos vizitine kortele. Prieš savaitę tiesioginiame eteryje internete forumo lyderė pareiškė.

„Mes netgi juokaujame, kad Jungtinės Valstijos mus atidavė kaip koloniją Ukrainai. Ir mūsų niekas negirdi. – Greitai jūs tapsite Ukraina – savo teritoriją praras, tada teks Ukrainai persikelti čia, prie Baltijos jūros. Kaip jūs reaguojate? – Klausykite, mes taip nemanome. Mes manome, kad Rusija neturi teisės pralaimėti. Ir mes manome, kad ši šalis dar niekada nepralaimėjo“, – teigia E. Švenčionienė.

O Maskvoje, kur prieš korumpuotą valdžią pasisakantys žmonės žudomi, uždaromi į kalėjimus Švenčionienė besiskūsdama prasta savo padėtimi aiškina, kad ją gina Lietuvos Konstitucija.

„Konstitucijoje parašyta, kad žmogaus kaip ten tas žodis… persekioti už politinius ir religinius… įsitikinimus“, – sako E. Švenčionienė.

Tik po šių žodžių impotentais išvadinti teisėsaugininkai pradėjo tyrimą dėl „Geros kaimynystės forumo“ įsteigimo ir jo narių vizitų Baltarusijoje ir Rusijoje. Rugpjūčio 1 d. į prokurorus ir Valstybės saugumo departamentą kreipėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir parlamentaras Matas Maldeikis.

„Būčiau aš prokuroras – seniai pradėčiau ikiteisminį tyrimą. Bet aš suprantu: mes gyvename teisinėje valstybėje ir politikai negali skambinti prokurorams. Tai turėkime tą omenyje“, – tvirtina L. Kasčiūnas.

Lietuvoje būti idiotu ar tikėti išgalvotais dalykai nedraudžiama. O baudžiamajame kodekse egzistuoja straipsniai numatantys bausmes už veikimą prieš valstybę, tačiau egzistuoja rizika, kad pagal dabartinio Baudžiamojo kodekso apibrėžimus tyrimas subliūkš.

„Tu gali pradėti ikiteisminį tyrimą ir, pavyzdžiui, nenukeliaus iki teismo arba bus jų pergalė teisme – jie toliau švęs pergalę. Tai reikėtų išvengti tokių dalykų“, – sako L. Kasčiūnas.

TV3 žinių kalbinti gyventojai sako nesuprantantys, kaip tokie Lietuvos piliečiai, atitinkantys penktosios kolonos apibrėžimą ir atliekantys priešui naudingų idiotų vaidmenį gali grįžti į šalį:

„Kas atskalūnai, savo valstybės priešai galėtų nuvažiuoti į priešišką, agresyvią valstybę… Ir dabar į Maskvą išvažiavo? Aš negirdėjau. Tai pas Lukašenką važiuoja, tai į Maskvą važiuoja… Labai blogai.“

„Iš kitos pusės kai pagalvoji, tai vaisada gi tokių atsiranda. Niekada gi nebūna, kad visi: o, valio, pirmyn! Visada, tai reikia priimti kaip taisyklę.“

„Jūsų čia niekas nelaiko, jeigu čia taip labai blogai. Dieve, gero kelionės ir būkite ten, kur tikrai trokšta širdis.“

„Nesąmonės… Kaip mes galim tokius laikyt pas save?“

„Nežinau, žmonės nebesusipranta, nebesusigaudo, nežino, kas tas karas yra.“

Pasak politinės komunikacijos eksperto, abejonių, kad Paleckio forumo veikėjai dirba Kremliui, nėra.

„Ministrai ir prezidentai kaip Baltarusijoje ar kitur nepriiminėtų, jeigu nežinotų, kas jie tokie ir kokią informaciją jie turėtų paskleisti, kokią visuomenės dalį ir kokiais būdais jie turėtų telkti“, – komentuoja Vilniaus universiteto profesorius Andrius Vaišnys.

Politinės komunikacijos tyrėjas sako: bausmės, įkalinimai nepadėtų valstybei kovoti su antivalstybiniais aktyvistais.

„Tai reikštų, kad dalis tokių veikėjų kažkur išsislapstys, bet tai nereiškia, kad jie dings. Todėl juos geriausia yra parodyti ir paaiškinti visuomenei, ir jaunesnės kartos žmonėms“, – kalba A. Vaišnys.

Profesorius pastebi, kad neva gerą kaimynystę propaguojantys veikėjai tėra tik viršūnėlės, o prieš valstybę veikiančių žmonių yra kur kas daugiau, ir jie nėra taip lengvai pastebimi. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas ramina: esą situacija kontroliuojama.

„Mes turime pakankamai stiprią žvalgybos sistemą, tai jauskimės ramiai“, – tikina L. Kasčiūnas.

Valstybės saugumo departamentas skelbia: Švenčionienę su kompanija Kremlius išnaudoja jau ne vienus metus. Tikėtina, kad jie stebės ir referendumų imitacijas okupuotose Ukrainos teritorijose ir taip padės juos legitimizuoti. Tačiau tokių žmonių Lietuvoje labai mažai, jiems net niekaip nesiseka įsteigti partiją, nes nesurenka reikalingo kiekio bendraminčių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer