Toma Vaškevičiūtė – apie juoką iki paryčių su Ineta Stasiulyte, sielos draugą iš Argentinos ir ne visiems rodomus jausmus

Aktorei Tomai Vaškevičiūtei šiandien rasti lygių scenoje yra sunku. Žinoma moteris kiekvieną sužavi savo charizma, kuri jos neapleidžia ir tada, kai aktorė nevaidina. Vis dėlto tapusi naujojo TV3 ir Go3 šokių projekto „Tangomanai“ dalyve, aktorė prisipažįsta išgyvenusi tai, ko nejautė jau daugybę metų. Nes tai, ką patyrė aistringojoje Argentinoje, Tomą privertė ne tik ir vėl išgyventi panašius jausmus kaip vaikystėje, bet ir atrasti savo sielos žmones, kuriems norisi žiūrėti į akis ir atverti visa tai, kas slepiasi širdyje.

T. Vaškevičiūtė, kartu su dar 7-iomis Lietuvos pramogų pasaulio garsenybėmis, priėmė iššūkį – palikti visa tai, kuo gyveno Lietuvoje, ir išvykti į paslaptingąją Argentiną. O čia, kartu su didžiausiais savo srities profesionalais, imti daryti tai, kuo gyvena visi vietiniai – šokti tango. O kaip visiems jiems seksis, žiūrovai išvys jau netrukus – nuo kovo 12 dienos, rašoma pranešime spaudai.

Projekto anonsas:

Projektas leido bent kelioms savaitėms ir vėl pasijausti vaiku

Įprastai teatro ir kino aktorės T. Vaškevičiūtės dienotvarkė dėl nesibaigiančių repeticijų ir spektaklių yra be galo užimta. Vis dėlto šįkart, būtent tuo metu, kai sulaukė kvietimo skristi į Argentiną, kaip tyčia laisvo laiko gyvenime buvo daugiau. Toma atvira – matyt, taip viską sudėliojo žvaigždės. 

„O kai apie projektą papasakojau režisieriui Oskarui Koršunovui, palaikymo sulaukiau ir iš jo. Jis pasakė važiuoti ir atsivežti įspūdžių, nes aktoriui tai visuomet yra naudinga“, – su šypsena prisimena aktorė.

Vis dėlto nepaisant savo pasiryžimo ir aplinkinių palaikymo, kai kas T. Vaškevičiūtę neramino – aktorė jaudinosi, kad nėra šiam nuotykiui tinkamai pasiruošusi. 

„O būti pasiruošusia aš mėgstu. Man atrodo, kad laisvė scenoje ir gyvenime yra labai svarbu. Bet, kad būtum laisvas, turi turėti didelius pagrindus, pasiruošimą. Laisvė gimsta iš labai didelio darbo, repeticijų, kai gali sau leisti negalvoti apie tekstą, o šiuo atveju – apie judesius. Todėl man tai buvo iššūkis, nes aš tokį dalyką repetuočiau ilgiau – man patinka, kai viskas atrodo nepriekaištingai“, – atvirauja Toma.

Tačiau jau labai greitai, vos palietus Argentinos žemę, visos abejonės išgaravo. Kiekvienas projekto dalyvis – kartu ir Toma – buvo priversti pasinerti į tango, tad baimei nebeliko vietos. 

„Jau labai seniai buvau mokinio pozicijoje, tad tai buvo labai jaudinanti, bet kartu ir maloni patirtis. Ir labai greitai tai pavirto tokiu nuotykiu, kaip vaikystėje – kažkuo labai šventu. Atrodė, kad mes trumpam, tas kelias savaites, buvome vaikai“, – pasakoja aktorė.

Tango išlaisvino jausmus, kurių įprastai aplinkiniams nerodo

Argentina privertė ir mokytis – pavyzdžiui, visiško emocinio apsinuoginimo prieš savo šokių partnerį. Prie to, kad scenoje turi suvaldyti minias žiūrovų, T. Vaškevičiūtė jau yra pratusi. Kaip sako pati, tuo metu dažniausiai būna apsišarvavusi tinkama nuotaika, charizma, jaučiasi labai stipri. O štai tango iš aktorės pareikalavo priešingų dalykų. Jau per pirmą šokių pamoką T. Vaškevičiūtė išgirdo, kad tango pirmiausiai prasideda nuo žiūrėjimo į akis ir tinkamo priėjimo prie partnerio. 

„Tokia trapi būnu labai retai, todėl iškart apsiverkiau. Laidoje mes apskritai daug verkėme: Argentinoje iš laimės, Vilniuje – iš ilgesio. Daug verkėme ir tada, kai reikėjo išskristi namo. Šokant tango, yra daug kūno kontakto, bet labiausiai atsiveria širdis – esi nuginkluotas, turi žiūrėti kitam žmogui į akis. O savo gyvenime į akis aš žiūriu tik savo artimiausiems. Mes visi labai save apsaugome nuo tokio atsivėrimo. O ten tu neturi kitos išeities – turi tik savo partnerį ir privalai jam atsiduoti“, – atvirauja aktorė.

Nesibaigiantis juokas su Ineta Stasiulyte ir sielos draugu tapęs partneris

Jau pirmosiomis dienomis Argentinoje Toma ypatingą ryšį atrado ne tik su kartu keliavusiais lietuviais, bet ir savo šokių partneriu argentiniečiu.

„Savo partnerį labai stipriai ir giliai pamilau kaip sielos draugą. Buvo labai sunku atsisveikinti, nes atrodė, kad radau savo žmogų, o jis už 13 tūkstančių kilometrų. Norėčiau, kad jis visada būtų mano gyvenime ir mes kartu kurtume. Apskritai, rasti draugus yra didžiulė dovana, ir aš labai džiaugiuosi, kad tai mano gyvenime nesustoja vykti. Į jį nuolat ateina labai svarbių žmonių, gražių ryšių“, – atvirauja T. Vaškevičiūtė.

O kai kas aktorei šiandien kelia juoką – pavyzdžiui, kad prieš kelionę į Argentiną, kiekvienas dalyvis išgyveno savas baimes. Ką jau kalbėti apie bendrą gyvenimą viename name…

„Nė vienas nenorėjome su kažkuo nakvoti. Komandai sakiau: „O ne, tik ne tai!“ Taip sakė ir Ineta. Iš tiesų, visi galvojo, kaip reikės iš ten pabėgti – kol dar buvome Vilniuje, kiekvienas buvo nusižiūrėjęs viešbutį Argentinoje, į kurį galėtų persikelti. Tačiau jau antrą dieną Inetai pasakiau, kad man geriau su ja, nei vienai. Mums buvo labai linksma. Tiek daug juokdavomės, kad dažnai tai užsitęsdavo net ir iki 4 valandos ryto“, – linksmai pasakoja aktorė.

Nesibaigiantys šokiai, besimezgančios draugystės ir aistringasis tango visus dalyvius išties nukėlė tarsi į kitą pasaulį. Toma pasakoja, jog dažnai atrodydavo, kad tai, kas liko Lietuvoje, iš tiesų nė neegzistuoja, o Argentinoje – viskas tikra: „Visa ši kelionė – tiesiog labai didelė gyvenimo dovana. Tokia, kokią tu gali patirti savo kūrybos dėka. Esu labai už tai dėkinga. Man atrodo, kad šį dalyką atsiminsiu visą gyvenimą, nes tai buvo ypatinga patirtis.“

Dėl šios priežasties su tais, kurie to neišgyveno kartu, aktorei iš pradžių kalbėti buvo sunku. O visą šį Tomos ir dar 7 žinomiausių šalies žmonių gyvenimo nuotykį jau visai netrukus išvys ir žiūrovai. „Po projekto kelias savaites kūnas į Lietuvą jau buvo grįžęs, bet siela – dar ne. Ačiū artimiesiems, kurie buvo supratingi ir kantriai laukė, kol aš iš tikrųjų nusileisiu į žemę“, – dėkoja T. Vaškevičiūtė.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer