Turkiją siaubia pražūtingi potvyniai: žuvo mažiausiai 4 žmonės

Turkiją siaubia pražūtingi potvyniai, jie nusinešė jau mažiausiai 4 žmonių gyvybes, o dar vieno dingusio be žinios ieško gelbėtojai. Kai kurių šalies miestų pasiekti jau nebeįmanoma, nes keliai visiškai užtvindyti. O ir sinoptikai gerų žinių neturi – prognozuoja dar daugiau liūčių.

Turkijoje vyras iš visų jėgų bando gelbėti potvynio bangoje skęstančią moterį. Užsilipus ant mašinos įsitverti nėra kur, tad kiti gyventojai tiesia pagalbos virvę, į kurią skęstančioji galėtų įsikibti.

O ir kitose šalies vietose potvynis toks smarkus, kad gyventojams užsiropšti ant mašinos – kartais vienintelė išeitis, norint išgyventi. Potvynio bangos negailestingai skina viską, kas pasitaiko jų kelyje. Potvyniai Turkijos šiaurinėse ir centrinėse dalyse kilo po gausių liūčių ir krušos. Jų metu žuvo bent 4 žmonės. Tačiau kol kas neaišku, koks tikslus aukų skaičius. Gelbėtojai Ankaros regione ieško vieno dingusio žmogaus.

Kai kurie keliai dėl tokios smarkios stichijos centriniuose ir šiauriniuose regionuose jau neišvažiuojami. Tad iš gyvenviečių neįmanoma pasprukti. Perspėjimai dėl pavojingų orų paskelbti 42-juose šių regionų miestuose – tarp jų ir šalies sostinėje.

Vien sostinės regione per tris dienas jau iškrito beveik pusė tiek, kiek vidutiniškai iškrenta per metus. Tarnybos praneša apie bent 250 nuvirtusių medžių, 63 sugriuvusius stogus ir 1,5 tūkstančio apgadintų automobilių Ankaros apylinkėse. Vis tik sinoptikai perspėja gyventojus likti atsargius ir toliau prognozuoja smarkų lietų, vėją ir potvynius. Tad šalis ruošiasi naujoms liūtims.

Pernai Turkijoje per ekstremalius orų reiškinius, įskaitant staigius potvynius, miškų gaisrus ir sausras, žuvo apie 100 žmonių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer