„Ateina naujas karo lūžis“ – ekspertas paskelbė, kokiu atveju Ukraina įgis pranašumą prieš Rusiją

Labai greitai Rusijos ir Ukrainos kare ateis dar vienas lūžis, teigia Ukrainos karo ekspertas Oleksijus Melnyko. Jo teigimu, Ukrainos karinės pajėgos pirmiausiai išlygins jėgų pusiausvyrą, o tada įgis pranašumą prieš rusų pajėgas.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

10:57 | ES nemato maisto trūkumo grėsmės dėl karo Ukrainoje

Eurokomisaras žemės ūkio klausimais Januszas Wojciechowskis pasakė, kad ES neįžvelgiama maisto produktų saugumo grėsmės dėl įvykių Ukrainoje.

„Importas iš Ukrainos vis dar yra netgi didesnis negu ankstesniais metais“, – pažymėjo jis.

10:21 | Charkive žuvo jauna motina, jos kūdikis sužeistas

Charkovo srities karinės administracijos pirmininkas Olegas Synehubovas „Telegram“ pranešė, kad Charkive per apšaudymą žuvo jauna motina ir dar penki žmonės buvo sužeisti.

„Dėl apšaudymo Žukovskio kaime buvo sužeistas 1 civilis. Rajone buvo apgadinti privatūs namai, ūkiniai pastatai, sandėliai, kilo miškų gaisrai. Pečenege buvo sužeistas 3 mėnesių kūdikis, deja, jo 35 metų amžiaus motina žuvo. Zagorodnos kaime sužeistas 1 žmogus. Iš viso regione žuvo 1 žmogus, sužeisti 5, iš jų 3 vaikai“, – sakė jis.

09:58 | Įžvelgia artėjant naują karo etapą

Kaip teigia Ukrainos Razumkovo centro tarptautinių projektų koordinatorius, karo ekspertas Oleksijus Melnyko, Rusijos karinės pajėgos gali visiškai prarasti savo puolimo potencialą, kai Ukrainos pajėgos gaus visą žadėtą karinę pagalbą iš sąjungininkų.

„Gana dažnai kalbama apie karo lūžius – kai pasikeitus situacijai jėgų pusiausvyroje kiekviena šalis priverčia kitą peržiūrėti savo planus. Per pastaruosius tris mėnesius galima pastebėti keletą lūžių. Visų pirma, pirmos dienos kai žlugo Rusijos mėginimas įvykdyti žaibišką puolimą.

Tuomet buvo Rusijos kariuomenės išvedimas iš Kyjivo ir Černihivo sričių. Galima sakyti, kad ateina naujas karo etapas, arba kitas lūžis. Jis bus susijęs su tuo, kad sunkiajai artilerijai patekus į Ukrainą, Ukrainai ruošiant rezervą, gali vėl išsilyginti jėgos, o tada ne tik kiekybinis, bet ir kokybinis pranašumas būtų Ukrainos pusėje“, – UNIAN sakė O. Melnyko.

Ekspertas pažymėjo, kad tai supratę rusų kariai jau ruošiasi ne puolimui, o gynybai.

„Manau, kad rusai, bent jau kariniu lygmeniu, puikiai supranta, kad kažkada jie visiškai praras puolimo potencialo galimybę. Todėl Rusijos kariuomenė tam tikrose fronto atkarpose stato gynybinius įtvirtinimus. Jie nėra statomi, jei atakuojanti pusė yra tikra, kad puls, o ne ginsis“, – pridūrė O. Melnyko.

Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijai baigiasi didelio tikslumo raketos, tačiau esant dabartiniams tempams, ji gali kariauti prieš Ukrainą dar metus.

09:31 | Severodonecke padėtis itin sunki, rusų pajėgos griauna daugiaaukščius pastatus ir gamyklą „Azot“

Tai pranešė Luhansko srities gubernatorius Serhijus Haidajus. Miesto šturmas tęsiasi kelias dienas iš eilės. Artilerija rusų pajėgos iki žemės sulygina daugiaaukščius pastatus ir pramoninius objektus.

Buvo užfiksuotas dar vienas tikslingas smūgis Severodonecko gamyklose „Azot“ ir „Stiklo pluoštas“, sugriautas tiltas, regioninės Valstybinės pagalbos tarnybos patalpos.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer