Ukraina atsisako atskleisti, kiek žmonių žuvo per karą – tikisi, kad mažiau nei 100 000

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pareiškė manantis, kad nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios žuvo dešimtys tūkstančių ukrainiečių. Jis tikisi, kad žuvusiųjų skaičius nesiekia 100 tūkst., bet tikrojo skaičiaus neatskleidžia.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai: 

13:56 | JK paskelbė sankcijas rusų ortodoksų patriarchui Kirilui

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį paskelbė sankcijas Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovui patriarchui Kirilui „už tai, kad jis remia ir pritaria“ prezidento Vladimiro Putino invazijai į Ukrainą.

Užsienio reikalų ministerija apie tai pranešė praėjus dviem savaitėms po to, kai, Vengrijai paprieštaravus, Europos Sąjungos šalys nusprendė neįtraukti įtakingo 75 metų dvasininko į savo naujausią sankcijų sąrašą.

Į JK sankcijų sąrašą taip pat įtraukta Rusijos vaikų teisių komisarė Marija Lvova-Belova, kuri, kaip įtariama, prižiūrėjo priverstinį maždaug 2 000 ukrainiečių vaikų įvaikinimą Rusijoje.

Šiandien mes taikomės į Putino karo kurstytojus ir vykdytojus, kurie atnešė neapsakomas kančias Ukrainai, įskaitant priverstinį vaikų perkėlimą ir įvaikinimą“, – sakė užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

„Mes nesiliausime ginti laisvę ir demokratiją ir toliau darysime spaudimą Putinui, kol Ukrainai pavyks“ laimėti, sakoma jos pareiškime.

13:41 | Macronas: Ukraina privalo „priešintis ir laimėti“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį lankydamasis Irpinėje netoli Kyjivo sakė, kad Ukraina privalo laimėti karą su Rusija.

„Prancūzija kartu su Ukraina yra nuo pirmosios dienos. Nedviprasmiškai palaikome ukrainiečius. Ukraina privalo priešintis ir laimėti“, – Irpinėje žurnalistams sakė E. Macronas, atsakydamas į klausimą dėl savo ankstesnių pastabų, kad Rusija neturėtų būti pažeminta.

Prancūzų prezidentas taip pat gyrė ukrainiečių didvyriškumą susidūrus su Rusijos agresija. 

„Čia, kaip ir kitose vietose, ukrainiečiai sustabdė Rusijos kariuomenės [vykdytą] Kyjivo puolimą, – kalbėjo E. Macronas. – Tai parodo kariuomenės, taip pat Ukrainos gyventojų didvyriškumą. Drauge matomi [rusų] barbariškumo pėdsakai.“

 

13:26 | Ukraina nutyli aukų skaičius

Išskirtiniame interviu CNN Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas atsisakė pateikti tikslius Ukrainos aukų skaičius, tačiau sakė, kad tikisi, jog šis skaičius nesiekia 100 000.

O. Reznikovas sakė nesutinkantis su naujausiu JAV vertinimu, kad nuo invazijos pradžio žuvo 16 000 Rusijos karių, ir teigė, kad jų aukų skaičius yra daug didesnis. Savo ruožtu Ukraina teigia nukovusi apie 33 tūkst. rusų karių.

Birželio 15 d. Jungtinių Tautų Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) užfiksavo 4 452 nuo invazijos žuvusius žmones, iš kurių 280 buvo vaikai. Rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose, kurių Rusija nesiliauja atakuoti, registruota 2 583 žūčių. OHCHR mano, kad faktiniai skaičiai yra „gerokai didesni“.

Tačiau vien Ukrainos pietinio miesto Mariupolio valdžia skelbia masiniuose kapuose palaidojusi mažiausiai 20 000–22 000 žmonių

12:59 | Slovakija padovanojo Ukrainai 5 sraigtasparnius, raketų „Grad“

Slovakija padovanojo Ukrainai vieną sraigtasparnį Mi-2, keturis sraigtasparnius Mi-17 ir tūkstančius raketų „Grad“, ketvirtadienį savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė gynybos ministras Jaroslavas Nadas.

„Ši pagalba Ukrainai, kaip ir visas ankstesnis tiekimas, bus padengta iš Europos taikos priemonės (European Peace Facility, EPF), kuri yra tvirto Europos Sąjungos solidarumo su Ukraina išraiška“, – sakė J. Nadas.

Pasak gynybos ministro, Ukraina jau naudoja dovanotus sraigtasparnius ir šaudmenis. Jis pridūrė, kad padovanoti sraigtasparniai buvo pakeisti amerikietiškais „UH-60M Black Hawk“.

12:44 | Vakarų lyderiai lankosi Irpinėje

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi ketvirtadienį apsilankė netoli Ukrainos sostinės esančioje Irpinėje, kur Rusijos pajėgos kaltinamos vykdžiusios žiaurius nusikaltimus prieš civilius.

Šiuo vizitu lyderiai pademonstravo paramą Ukrainai, kovojančiai su ją užpuolusia Rusija.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai iš Irpinės pranešė, kad trijų Europos šalių lyderiai atvyko į šį miestelį į šiaurę nuo Kyjivo, kur po Rusijos pajėgų bandymo invazijos pradžioje užimti sostinę matyti daug apgriautų gyvenamųjų pastatų, sugadintos civilinės infrastruktūros.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer